Dursun Özbek bizzat devrede! İlkay ile görüşme...

Camiaya seçim hediyesi vermeye hazırlanan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, aylardır sessiz sedasız devam eden İlkay Gündoğan görüşmelerini sonuçlandırmak üzere harekete geçiyor.

Dursun Özbek bizzat devrede! İlkay ile görüşme...
31 Mayıs 2024 - 12:20
Galatasaray’la İlkay Gündoğan arasındaki transfer görüşmeleri artık somut bir zemine oturmak üzere. Sarı-Kırmızılılar’ın hem Barcelona’ya imza atmadan önce hem de ara transfer döneminden bu yana görüşmelere devam ettiği 33 yaşındaki orta saha oyuncusu, EURO 2024’ün ardından İspanyol devine veda edebilir.

Dursun Özbek, kendi ikna edecek

İlkay’ın uzun süre önce Cim Bom’a yeşil ışık yakmasıyla başlayan operasyonu mutlu sonla tamamlamak isteyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bu transferi bizzat bitirmeye kararlı. Sarı-Kırmızılı kulübün patronu böylece camiaya bir seçim ve şampiyonluk hediyesi vermeyi hedefliyor.

Alman Milli Takımı’nın EURO 2024 kadrosunda yer alan ve geçtiğimiz yıl itibarıyla kaptanlık pazubandını koluna takan İlkay’la kampta bir araya gelmeyi düşünen Özbek, kesenin ağzını açmış durumda.

Sözleşme feshi gündemde

Eğer turnuva başlamadan taraflar kesin olarak anlaşma sağlayabilirse, artık süreç Barcelona ile tecrübeli oyuncu arasında geçecek. İlkay’ın sözleşme feshi gündemde. Katalan kulübünün bonservis talebinde bulunması durumunda Sarı- Kırmızılılar başkanlar düzeyinde bir görüşme gerçekleştirecek.

Takımın beyni olacak

Teknik direktör Okan Buruk’un da çalışmayı çok istediği İlkay Gündoğan, transferin resmiyete kavuşması durumunda Galatasaray’ın orta sahadaki yeni beyni olacak. Buruk’a göre merkezde Torreira - İlkay ikilisinin bir arada oynaması, Şampiyonlar Ligi maçlarında kendilerine büyük avantaj ve oyun gücü sağlayacak.

(Fanatik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum