Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına dikka çekici ifadelerle yanıt verdi.

Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt
05 Ekim 2023 - 13:33 - Güncelleme: 05 Ekim 2023 - 14:33
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ekmas Group ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından imza töreninden gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara da yanıt verdi.

Dursun Özbek, Ali Koç'un katıldığı program ve açıklamaları hakkında konuşurken ''Ali Koç Sözcü TV'de açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Divan Başkanı Uğur Dündar moderatör, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise konuktu. Ali Koç'un ithamlarının içeriğinden çok bu kompozisyona dikkat etmek lazım. Bugüne kadar sayın başkan tek başına çıkıp görüşlerini ifade ediyordu. Dün akşamki program bana Hacivat-Karagöz orta oyununu hatırlattı. Her şey önceden tasarlanmıştır Hacivat-Karagöz'de, belli replikleri vardır. Dün akşamki program da öyle oldu. Bitmek tükenmek bilmeyen ithamlar, iftiralar peşi sıra geldi. Ben artık bunun bir Hacivat-Karagöz oyunu seviyesine düştüğünü düşünüyorum ve daha fazla söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum'' ifadelerini kullandı. 

''Büyük çelişki var''

Ali Koç'un kullandığı bazı ifadelerle ilgili geröekleri de ortaya koyması gerektiğini söyleyen Özbek ''Herkesi itham eden ve eli kanlı terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışan bir başkan. İthamların doğruysa bu ithamların gerekçelerini de ortaya koymak lazım. Bizim işimiz yeşil sahada birbirimizi yenmeye çalışmak olmalı. Ali Koç'un yaptığı ithamların muhatabı çoğunlukla TFF. Benzer soruları TFF Başkanı'na da sormak gerekiyor. Sayın başkanla muhtelif toplantılarda birlikte oluyoruz. Ali Başkan'ın orada kullandığı ifadelerle, basın toplansıtısındaki ifadeleri arasında büyük çelişki var. Bazı kulüplerin FETÖ ile ilişkili olduğunu söylemekle neyi amaçlıyorsunuz. Bu konunun Türkiye'deki barışa ve Türk futboluna hiçbir fayda getirmediğini ifade etmek istiyorum'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum