Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde Ali Koç'un yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Dursun Özbek'ten Ali Koç'a yanıt
06 Kasım 2023 - 18:07
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, divan kurulu toplantısının ardından, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Dursun Özbek aynı zamanda Süper Kupa'nın da Türkiye'de oynanması gerektiğini söyledi.

Ali Koç'un sözlerine yanıt veren Özbek, ''Dünkü divan kurulunun bilgilerini sonradan aldım. Hayretler içindeyim. Böyle mesuliyet sahibi olan kulüp başkanı, biz büyük bir mesuliyet taşıyoruz. 25-30 milyon taraftar bizim ağzımıza bakıyor. Ne gerek var böyle konuşmaya? Şu toplumu germeyelim diye maksimum çaba sarf ediyoruz. Peşine takalım, fotoğrafını çeksin... Türkiye'nin bu gerilime ihtiyacı yok. Fenerbahçe ve Galatasaray dediğiniz zaman Türkiye'nin yüzde 70'ini kapsayan taraftar kitlesi var. Niye böyle bir açıklama? Galatasaray, her zaman gündemlerinin birinci maddesi. Futbolla ilgili bizim ortaya getirmek istediğimiz şey, güzel ve adaletli bir futbol iklimi ortaya getirelim. Niye böyle bir açıklamalar? İnsanların fotoğraflarını çekin, tokatlayın'' dedi.

Dursun Özbek, Türk futbolunda gerilime ihtiyaçları olmadığını da ''Bir ağabeyi olarak kendisine tavsiyem, gerilime artık ihtiyaç yok'' sözleriyle ifade etti.

''Süper Kupa Türkiye'de oynansın''

Süper Kupa hakkında da konuşan Özbek, ''Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu görüşü, bu kupanın Cumhuriyet'in 100. yılında Türkiye'de oynanmasının daha doğru olacağı. Kupayı da Cumhurbaşkanı'nın elinden almak istiyoruz diye bir görüş çıktı'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum