Emre Belözoğlu'ndan "istifa" açıklaması!

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, takımının Gent'e elendiği maç sonrasında konuşurken, basın mensuplarının 'istifa' sorusuna da yanıt verdi.

Emre Belözoğlu'ndan "istifa" açıklaması!
16 Mart 2023 - 11:37
Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Gent'e elendikleri maçın ardından konuştu.

Emre Belözoğlu yaptığı açıklamada, "Çok üzgünüm. Bu ikinci mağlubiyetimiz oldu. Bir de Fiorentina'ya mağlup olmuştuk. Oyunculara, mevcut kapasitelerince bütün istek, arzu ve oyun iştahından dolayı teşekkür ediyorum. Doğru bir stratejiyle sahaya çıktık ama bize göre daha genç ve dinamik bir takımla karşılaştık." dedi.

Ülke puanına ciddi katkı yaptıklarını söyleyen genç çalıştırıcı, "Bizi destekleyen herkesten özür diliyorum. Evlerine mutlu bir şekilde geri dönmelerini isterdim. Ülke puanına iyi hizmet eden bir takım olduk. Çeyrek finale kalmak isterdim ama olmadı." açıklamasını yaptı.

Galatasaray'a 7-0 mağlup oldukları maçta da aynı senaryoyu yaşadıklarını belirten Emre Belözoğlu, "Oyuna başlangıç iştah hepsi vardı. Galatasaray maçında da bu olmuştu. Geldiler gol yedik, geldiler gol yedik. Bugün de aynısı oldu geldiler gol yedik. Karşımızda da dünya futboluna kazandırılacak çok büyük bir oyuncu var. Oyuncu ve oyun kalitesiyle bizden üstünlerdi." şeklinde konuştu.

Basın toplantısı

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, "Çok üzgünüz. Bu sene Avrupa kupalarında 14. maçımızı oynadık, ikinci mağlubiyetimizi aldık. Dört beraberlik ve 8 galibiyetle ülke puanına iyi katkı verdiğimizi düşünüyorum. Hedefimiz çeyrek finale kalmaktı, bunu başaramadığımız için üzgünüz. Maçın başlangıcında oyuncularımın arzusu, isteği iyiydi. 6-7 dakikalık yaşadığımız süreç, bizim teknik adamlık nasibimizmiş yapacak bir şey yok. Avrupa'da seviye, oyunun ritmi ve temposu önemli. Rakibimiz bu kaostan iyi beslenen oyunculara sahip bir takım. Onları tebrik ediyorum. Buraya gelip bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Elimizden gelenin daha iyisini yapmak isterdik." ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu, "Başakşehir bu sezon Galatasaray'dan sonra Gent karşısında da çok hızlı oyundan koptu. Bu maçlardaki eksiklikler nelerdi?" sorusuna, "Galatasaray maçı buna benzer bir senaryo değildi. Bu maç özelinde bir daha kariyerimde bu tip bir maç yaşar mıyım? Bilmiyorum. O dakikalara kadar oyunumuzun teknik adam olarak beni rahatsız edecek bir durumu da yoktu. Çok enteresan bir maç oldu. Ritim ve tempo konusunda eksikliğimiz olduğunu ön görüyorduk. Kendi içimizde de söylüyorduk. Yaşanılan süreç, Dünya Kupası arası, onun üstüne ne yazık ki deprem felaketi bu tempoyu da olumsuz anlamda etkiledi. Oyundan kopuş sebebi, bu 2-3 parametreden bir tanesi olabilir." yanıtını verdi.

İstifa edecek mi?

Belözoğlu, "Başakşehir Avrupa'ya veda etti. Lig ve kupada Avrupa kupaları hedefi sürüyor. Geleceğinizle ilgili bir tasarrufunuz olabilir mi?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Başkanla yakın ilişkisi olan birisiyim. Onunla konuşmadan bir karar vermem olmaz. Hedeflerim arasında Avrupa'da teknik direktörlük yapmak var. Türkiye'de, Başakşehir benim için çok mükemmel bir tecrübe oluyor. Geldiğimiz günden bu yana iyi şeyler yapıyoruz. Kazanmaya, başarıya odaklı bakış açısı var, belki ben burada olduğum için. Teknik ekip olarak yaptıklarımızı başarısız bulmuyorum. Ben iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Geldiğimizden beri ilk defa 2-3 maçtır bu dalgalanmaları net yaşadık. Mağlubiyetler oldu, 50 gün içinde oynadığımı 4 tane maçtan bahsediyoruz. Ben oyuncularımın tekrar toparlayacağını düşünüyorum. Gösterdiklerimizi hep yapmaya çalıştılar. Kendi kariyerimle ilgili, burası benim evim gibi. Biz karar alırsak başkanla beraber alırız. Başka kulüpte kendi karar almam söz konusu olabilir ama Göksel Gümüşdağ'ın olduğu yerde kendimle alakalı kararı alırken onunla konuşmam gerek. Bu sene için bir hedefimizi kaybettik. Avrupa kupalarına katılabilecek gücümüz olduğuna inanıyoruz. Ligde ilk 4'ün de bir hedef olduğunu düşünüyorum. Türkiye Kupası dahil hedeflerimiz devam ediyor."

Başarısızlıkta her zaman faturayı oyuncularına değil kendine keseceğinin altını çizen Emre Belözoğlu, "Ben oyuncularıma bu faturayı kesmem. Başarılarda, başarısızlıklarda en büyük sorumlulukları alması gereken kişi teknik adamlardır. Ben kendi payıma düşeni almam gerekiyorsa alırım." diyerek sözlerini tamamladı.

(Sporx)

YORUMLAR

  • 0 Yorum