Emre Belözoğlu'nu bekleyen 3 soru

Fenerbahçe'de yeni teknik direktör Emre Belözoğlu, takımda 3 soruya cevap arıyor.

Emre Belözoğlu'nu bekleyen 3 soru
11 Nisan 2021 - 10:17
Fenerbahçe'de Teknik Sorumlu Emre Belözoğlu, G.Antep karşılaşması öncesi bu üç sorunun yanıtı için yoğun mesaide...

Fenerbahçe'de Futbol A Takım Direktörlüğü'ne getirilen Emre Belözoğlu, sezon başından bu yana çözüm bulunamayan konulara çare arıyor. Genç teknik adam, orta alandaki üretkenlik ve santrfor konularında Gaziantep maçı öncesinde nasıl bir taktik, diziliş ve strateji ile oynanacağı konusunda net kararını vermiş değil.

Samatta kararı

Belözoğlu, göreve başlar başlamaz Samatta'ya formayı verdi. Denizli maçında gol atan Tanzanyalı, Malatya'da etkisizdi. Bu bölgede değişim olup olmayacağına son taktik idmanda karar verilecek. Belözoğlu'nun yine Samatta'yı oynatmaya yakın olduğu öğrenildi.

Orta sahada değişiklik olacak mı?

Yeni Malatyaspor beraberliği sonrasında özellikle Luiz Gustavo'nun üretkenlik konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle yoğun eleştiri alması, bu bölgede değişimi gündeme getirdi. Belözoğlu'nun bu maçta Gustavo'yu kulübede oturtabileceği gelen bilgiler arasında.

Enner Valencia, Fenerbahçe'nin verim aldığı tek kanat oyuncusu konumunda. Onun yanında görevlendirilen isimler Osayi-Samuel, Sinan Gümüş ve Ferdi Kadıoğlu... Belözoğlu bu üç isimden de istediği katkıyı alamıyor. Kimi seçeceği yine belirsiz...(Sabah/Volkan Demir)

YORUMLAR

  • 0 Yorum