Erol Bulut: ''Elenmek istemiyorduk''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettikleri Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut: ''Elenmek istemiyorduk''
10 Şubat 2021 - 02:59
Fenerbahçe'de teknik direktör Erol Bulut, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut, rakibin bazı pozisyonlarda şanslı olduğunu söylerken, kupadan elenmek istemediklerini de dile getirdi.

Cumartesi günü oynayacakları maça kadar toparlanmaları gerektiğini söyleyen Bulut, ''Maç bizim kontrolümüzde başladı. Rakip kalesi önünde kendini kapattı, iyi defans yaptı. 120 dakika boyunca bu şekilde oynadılar. Kontra ataklardan gol pozisyonlarına girmeye çalıştılar. 45. Dakikada yaptığımız basit hatadan yediğimiz bir gol oldu. Aynı zamanda kırmızı kart da yedik. 70 dakika 10 kişi oynamak zorunda kaldık. Ona rağmen baskılı oynadık, ikinci yarı ve uzatmalarda. İstediğimiz golü de bulduk, 1-1’i yakaladık. Ondan sonra rakibin yakaladığı bir pozisyon, orta yapmak isteyen Gulbrandsen… Ve ikinci golü yemiş olduk kalemizde. Rakip o pozisyonda biraz şanslıydı. Biz istediğimiz ikinci golü 120 dakikada bulamadık, nitekim elenmiş olduk. Elenmek istemiyorduk. Maçın geneline baktığımızda kontrol bizdeydi ama sonuçta tur atlamadık. O yüzden hiçbir şey ifade etmiyor. Bu maçı bugün burada unutacağız. Hafta sonu oynayacağımız Karagümrük maçına hazırlanmamız lazım. Yeterince efor sarf ettik bu maçta; 70 dakika 1 kişi eksik oynadık. Önce toparlanıp cumartesi maça en iyi şekilde hazır olmamız lazım'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum