Ersun Yanal: Gençleri adım adım kadroya dahil edeceğiz

Transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Yanal, görüşmelerin sürdüğünü en kısa zamanda yeni oyuncuların da kampa katılacağını söyledi.

Ersun Yanal: Gençleri adım adım kadroya dahil edeceğiz
06 Temmuz 2019 - 15:07

Yeni sezon için hazırlık çalışmalarını Düzce Topuk Yaylası'ndaki Serkan Acar Tesisleri'nde sürdüren Fenerbahçe'de teknik direktör Ersun Yanal bugün medyanın sorularını yanıtladı.

Transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Yanal, görüşmelerin sürdüğünü en kısa zamanda yeni oyuncuların da kampa katılacağını söyledi. 

Yanal'ın sözleri şöyle:

"U-21 takımından da oyuncularımız var"

"Genç oyunculardan kurulu bir kadro ile bu sezon hazırlıklara erken başladık. U-19 takımı kampta bizlerle. Bu sene kapatılan U-21 takımından da oyuncularımız var. Bu oyuncularımızın tamamı da U-19 takımında oynayacak durumda. Genç oyuncularımıza, A takımın ne olduğu, kim olduğuyla ilgili bir süreç yaşatıyoruz. Genç oyuncularımızla birlikte çalışıyoruz. Yine onların antrenmanlarını izliyoruz, gözlemliyoruz. Bazı antrenmanları onlarla yapıyoruz. A takım için şans doğabilecek oyuncuların da tespitini yaptığımız bir kamp dönemi yaşıyoruz."

"Türk futboluna oyuncu kazandıramadık"

"Uzun zamandır altyapıdan Türk futboluna oyuncu kazandıramadık, bu gerçeği kabul etmemiz gerekiyor. Gönül isterdi ki bir anda yıldız olarak parlatacağımız bir oyuncumuz olsun. Elbette yetenekli oyuncularımız var. İsim isim gitmektense onların belli bir zaman geçirmeleri ve hazırlık yapmaları gerekiyor."

"Hem başarılı olup, hem de gençler yetiştireceğiz"

"Fenerbahçe’nin hedefi başarılı olmak, zirvede olmak, zirvenin takımı olmak ve her oynadığı kulvarda birinci olarak bitirmektir. Büyük hedefleri olan bir camiayız. Hem yetiştirip, hem yarışıp hem de sonuç almak zorundadır. Bugünkü gerçek bu." 

"Geçen sene U-21 ile 58 antrenman yaptık"

"Geçen sene U-21 takımı ile 58 antrenman yaptık. Biz U-21 takımındaki oyuncularımızı antrenmanlarda fazlasıyla değerlendirdik. Geçen sene yaşadığımız olağanüstü sezonun stresi ve gerginliğiyle genç oyuncularımızla ilgili zaman zaman medya ve taraftardan talep doğdu. Son 20 yılda birçok genç oyuncuya dokundum. Hem yarışıp, hem de genç oyuncu oynatan bir teknik direktörüm. Bakıldığında rahatlıkla görülecek isimler de var. Genç oyuncuların yetiştirilip, kazandırılması bir süreç işi. Takımımızın pozisyon alma işi."

"Altyapı Türk futbolunun sorunu"

"Sayın başkan ve yönetim kurulunun vizyonu önemli. Uzun yıllardır altyapıya yatırımın ne kadar eksik ve yetersiz olduğu ortadadır. Bu sadece Fenerbahçe’nin değil, Türk futbolunun bir sorunudur. Bunun da bir anda düzelecek bir mesela olmadığını biliyorum. Derin soluklu bir iş."

"Gençleri adım adım kadroya dahil edeceğiz"

"Bütün genç oyuncularımız takımda yer alacak diye bir durum yok. Şu anda elimizde hazır veya yıldız genç oyuncu var diye sorarsanız, biraz zamana ihtiyacımız var diyebilirim. Öncelikle iyi bir takım kurmak ve genç oyuncularımızı da adım adım o kadroya dahil etmek en doğru çözüm. Biz Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyoruz. Devre arası ve hazırlık kamplarına gençleri dahil ediyoruz. Altyapıya değer veriyoruz, yönetimiyle teknik heyetiyle bir ekip anlayışı ile çalışıyoruz." 

"Transfer yapmak istediğimiz oyuncular var"

"Diğer A takım oyuncularına gelirsek, milli takımlarda olanlar var. Ve transfer yapmak istediğimiz oyuncular var, görüşmeler sürüyor. Biz de biliyoruz en kısa zamanda onlarla burada buluşup, hazırlıklarımızı tamamlayarak sezon sonunda arzu ettiğimiz hedefe ulaşacak bir birikimle sahaya çıkacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum