'F.Bahçe'de göreve talibim'

Daha önce Fenerbahçe'de görev almaktan mutluluk duyacağını dile getiren Yılmaz Vural, Ali Koç'un sözleri ve adaylar arasında kendisinin gösterilmemesi hakkında konuştu.

'F.Bahçe'de göreve talibim'
18 Haziran 2023 - 14:37
Teknik direktör Yılmaz Vural, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un 'Yeni hocamız Türk olacak' açıklamalarıyla ilgili konuştu ve çarpıcı ifadeler kullandı.

İşte Yılmaz Vural'ın sözleri;

Antrenörlük hayatıma başladığımda beri hep yanı şeyleri söylüyorum. Tabii ki Fenerbahçe’yi çalıştırmaktan onur duyarız. Fenerbahçe Türk hocayla çalışma konusunda doğru bir karar vermiş. Bu işin uzmanlığından çok insan ilişkileri çok önemli. Başkan Ali Koç’ta bunun farkında olduğu için, “camiayı çok iyi tanıyan birisi olsun” diyor. Tribün sosyolojisi diye bir şey var.

Kimseyi mahcup etmeyiz

Fenerbahçeli ne istiyor? Fenerbahçe’nin derdi ne? Fenerbahçeliler nasıl bir takım görmek istiyor? Fenerbahçelilerin hayali ne? Bunları hisseden ve yaşayan bir insanın tabii ki uzmanlığı da varsa bu olayı dokuz bilinmeyenli bir denklem gibi sunmanın bir anlamı yok. Ben bu işin hem sosyolojik boyutunu hem de Fenerbahçe taraftarının ne istediğini bildiğim için uzmanlığımla her zaman bu göreve talip oldum. Böyle bir görev bize teklif edilmiş olsa kimseyi mahcup etmeyiz. Türkiye Ligi’nin Şenol Güneş’ten sonra en çok resmi maç yönetmiş ikinci antrenörüyüm. Avrupa eğitimim, yabancı dilim ve Avrupa kültürüm var. Türkiye’de 30 farklı takımda deneyimim var. Aranan kriter neyse eğer bunlarsa bir kriter ortada bir yaşanmışlık var. Bende bu işi iyi yapabileceğimi düşünüyorum yani. Türkiye’de son 16 yıldan beri beğenmedikleri o Türk hocalarla başarı geldi.

Bir vizyonumuz var

En azından bir vizyonumuz var. Bizim yaptığımızı dünyada yapan yok. 30 farklı takım çalıştırdım. Bunlar mahalle takımı değildi, Türkiye Ligi’nin takımlarıydı yani. Dolayısıyla bizde talibiz ama talip olmak Türkiye’de biraz abesle iştigal oluyor. Neden? Sen dur da seni onlar istesin mantığı oluyor.

Adaylarda isminin yer almaması hakkında

Halkın bize sıcak bakmışlığı var. Bu kadar emek verdik biraz kırılıyorum tabi. İnsan bir emeği mesleğinde en üst tarafa gelebilmek için verir. Bende bu hayalimden hiçbir zaman vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim. Böyle bir büyük camianın mutlu olmasına vesile olmak insanı mutlu eder. Biz böyle çok önemli görevlere gelirken belli bir lobileşme olması gerekiyor. Biz bunu yapmadık, yapmayı düşünmedik. Bir iş yaparken insanlar baksın, görsün istedik. Maalesef Türkiye’de bu yeterli olmuyor. İnsanlar bir işi iyi yapıyor diye bir yerlere getirilmiyor yani. Başka şeyler gerekiyor demek ki.(Hürriyet)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum