F.Bahçe'den TFF'ye 'kural hatası' tepkisi! 'Gasp edildi'

Türkiye Futbol Federasyonu; Fenerbahçe'nin, Aytemiz Alanyaspor maçının tekrarı için yaptığı başvuruyu reddetti. Fenerbahçe Basın Sözcüsü Alper Pirşen, konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

F.Bahçe'den TFF'ye 'kural hatası' tepkisi! 'Gasp edildi'
07 Mayıs 2021 - 14:24 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 14:37
Fenerbahçe Basın Sözcüsü Alper Pirşen, TFF'nin Alanyaspor için yaptıkları kural hatası başvurusunu reddetmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını dile getiren Pirşen, "Kararları görünce iyi bir gün geçiremiyoruz. Çok üzgün ve kızgınım. Kararın az önce gerekçesi geldi. İnceledik. Gün içerisinde Tahkim'e başvuracağız. En kısa sürede Tahkim'den sonuç bekliyoruz." dedi.

'Ofsayt ama kural başka'

Alper Pirşen sözlerini "TFF, kural hatalarında MHK'yi ofsayta düşürmemek için ne derlerse onu yapıyorlar. Bir tek Kasımpaşa - Beşiktaş maçında tersine çevirdiler. TFF tarihinde bunun dışında uygulama yok. MHK'nin gerekçesini okudum. Dehşete düştüm. Konu oyuncunun ofsayt olup olmaması değil hakem yorumu devreye girer.' demişler. Konu kuralın yanlış uygulanması. Bu karar ofsayt çizgisiyle verilemez. Konu açık ofsayt diyorlar. Tamam ofsayt ama kural başka." ifadeleriyle sürdürdü.

'15 puan gasp edildi' 

Hakem hataları sebebiyle ciddi puan kayıpları yaşadıklarını da vurgulayan Pirşen, "Hakemlerimiz çok kötü. Kural eksikliği, kritik hatalar her türlü sıkıntılar her hafta oluyor. Lig'deki Samsunspor-İstanbulspor maçında yanlış oyuncuya kart gösterip kırmızı kartla oyundan atıyor. Ek raporla buradaki ayıbı örttüler. Ayıp. Böyle devam edecekse gelecek sezon yabancı hakem gelsin Fenerbahçe'nin bu sezon 15 puanı hakem kararlarıyla gasp edildi" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum