Falcao için River Plate'den transfer açıklaması

Galatasaray'ın sezon başında transfer ettiği Falcao için altyapısından yetiştiği River Plate cephesinden sürpriz bir açıklama geldi. River Plate, Falcao'yu ilerleyen yaşına rağmen kadrosunda görmek istiyor.

Falcao için River Plate'den transfer açıklaması
16 Haziran 2020 - 09:25

River Plate yöneticisi Enzo Francescoli, gelmek istemesi halinde Radamel Falcao'ya kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Arjantin devi River Plate'in 35 yaşındaki forvet Ignacio Scocco'nun sözleşme yenilemeyeceğinin belli olması üzerine, yeni forvet için arayışlar başladı.

Rafael Santos Borre'nin de takımdaki geleceğinin belirsiz olması üzerine gündeme gelen iki isim Gonzalo Higuain ve Radamel Falcao oldu.

''Kapılarımız sonuna kadar açık''

Arjantin basınına konuşan yönetici Enzo Francescoli; "Bu isimleri getirmek çok zor. Muazzam yetenekte iki oyuncu olduklarına şüphe yok, ancak transferleri zor. Transferler sadece ekonomik nedenler yüzünden zor değil. Oyuncuların bazen kariyerleri hakkında farklı fikirleri oluyor. Buna rağmen her zaman dediğim gibi; kapılarımız onlara sonuna kadar açık." dedi.

Sezon başında Monaco'dan Galatasaray'a transfer olan Falcao, futbol kariyerine River Plate formasıyla başlamıştı. Kolombiyalı golcü oyuncu 2009 yılında 5,5 milyon euro bonservis bedeliyle Porto'ya transfer olarak Avrupa futboluna ilk adımını atmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum