Fatih Terim: 4 futbolcu da kadroda yok

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolculardan Sinan Gümüş yarın akşam Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Schalke maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: 4 futbolcu da kadroda yok
23 Ekim 2018 - 15:22 - Güncelleme: 25 Ekim 2018 - 11:25

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarın akşam Türk Telekom Stadı'nda Schalke'yi konuk edecek Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim ve futbolculardan Sinan Gümüş açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

Serdar Aziz, Onyekuru, Feghouli ve Fernando yarın ki maçın kadrosunda olmayacak. Sakatlar ordusu dediğimiz bir takıma ordu diyorsak, başında da kumandan varsa, geriye cephane kalıyor. Yarın da 50 binlik bir taraftar cephanemiz olacak. Yani mücadele edeceğiz. Sakatlar olsaydı çok iyi olurdu. Takım derinliği ve ilk 11 için çok iyi olurdu. Ama 24 saat kaldı, ağlamanın sızlamanın konuyu gündeme getirmenin manası yok. Serdar'la biraz önce konuştum, o da forma giyemeyecek.

Sakat arkadaşların birçoğu milli takımda oldu. Emre'ye yapacak bir şeyimiz yoktu. Futbol hayatımda 40 dakikada 3 oyuncu çıktığını görmedim.. Hayatta bu da var. 40. dakikadan sonra hamleniz yok. Oyuncularımda kötü bir efekt yarattı. Maç 11'e 11 ama psikolojik anlamda etkilendik. Takımı yanlız bırakma korkusu, oyuncularımı biraz daha geriletti. 1-1'den sonra 2-1'i de bulabilirdik. Her şeyi gördüm her şeyi biliyorum dememek lazım. Bu benim yaşamadığım bir şey. Bu nereden bizi buldu diyecek biri değilim. Ben gece buraya geldim. Analizcilerle beraber maçı tekrar izledik. Sabahında sağlık hocalarımızla toplantı yaptık. Resmen, 16 saat çift uçak, havada kalıp inip antrenman yapıp maça çıkarsanız, başınıza bir iş gelebilir. Burada bazı oyuncuları koruyamıyoruz. Kadromuzun derin olmayışı sıkıntı gibi duruyor ama çok da değil. Aynı haklarda mücadele etmiyoruz ama hayıflanmanın anlamı yok. Yarın çıkıp oynayacağız. Yedeğimiz de var, oynayacak 11'imizde. Sakatlıktan herkes korkar ama ben başka korkuyorum. Bir takımda inanç yoksa, hırs yoksa, ben bu sakatlıktan korkarım. O yüzden suratım böyle. Gülüyorum.

Yarın ki maç kader maçı değil. Geçen sefer 3 maç sonunda 1 puanımız vardı. Sonra 10 puanla bitirdik. Ama kritik maçlardan biri. Özellikle içerideki maçlar, puan için çok önemli. Her şeyi yapacağız. Kaybetsek de 3 maçımız var. Biz, kaybettiğimizde değil, pes ettiğimizde yeniliriz.

Belhanda, oynasa da oynamasa da hep tartışılıyor. Bunların sebebi, bu oyuncular gelirken beklentilerin yüksek tutulması. Artık rakamları bir kenara bırakalım. Belhanda, düzgün davranan bir futbolcu. Sakatım, izin istiyorum dediğini duymadım. Dimdirek söyleyen bir oyuncu. Ekonomik olarak gelişi yüksek, belki bu yüzden eleştiriliyor ama maksimumunu veren bir oyuncu. Geçen seneye göre daha iyi. Sol kenarda da oynayabilir. Ocak ayında transfer yaparsak, taktik anlamda da değişikliklere katkısı olabilir. Antrenmanda bile hırsı yüksek bir seviyede. Daha iyi oynamasını da bekliyorum. Gol atması, asist yapması... Belhanda önemli bir oyuncumuz. Belhanda ile ilgili ağzından çıkmayan haberler yapılıyor. Bu da tepki görmesine neden oluyor. Çok konuşan biri değil, sosyal medyayı da kullanmıyor. Dikkat edilmesi beni memnun eder.

Nagatomo, bizim için çok önemli bir oyuncu. Hem genç, hem de deneyimli futbolcular için iyi bir örnek. Donk, kendisini ona teslim etmiş durumda. Ömer Bayram da, ondan çok şey öğreneceğini söyledi. Bazen dinlenmek için rotasyonlar yapıyoruz, ondan bile memnun olacağını sanmıyorum. Oynasa daha mutlu olur. Ömer'den de memnunum. Çabuk alıştı. Sıkıntı yaşamadı. Son maçta birkaç pas hata yaptı. Seyirci reaksiyonunun farklı olduğunu anlattım. Moralini bozmak istemedim. Ama yarın, Nagatomo ile başlayan bir 11 sayabilirim. Bizim için o kadar önemli.

YORUMLAR

  • 0 Yorum