''Fatih Terim ayakta tutuyor''

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Falcao, Terim ve takımla ilgili yaptığı açıklamalar kulübü karıştırdı.

''Fatih Terim ayakta tutuyor''
22 Ekim 2020 - 10:26
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Feghouli ve Belhanda’yı hedef alan başkanın Falcao, Fatih Terim ve takımla ilgili sözleri Galatasaray’ı karıştırdı.

Takım içinde de tepki çeken bu açıklamalar ile ilgili eski başkanlar konuşurken, teknik direktör Fatih Terim’in ne diyeceği de merak konusu oldu.

Galatasaray'ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Mustafa Cengiz'i eleştiriken ''Galatasaray Başkanı her konuda bu kadar çok konuşmaz, kendi futbolcusunu hedef almaz. Taraftar konuşur, eleştirir, duygusal reaksiyon verir, tepki gösterir. Yorumcu eleştirir. Ama başkaı bunu yapmaz. Geçmişte bir başkanının açık açık sözleşmeli futbolcusunu sezon devam ederken hedef haline getirdiğini gördünüz mü? Galatasaray’a yakışmaz. Futbolcu bundan etkilenmez mi? Yönetimlerde bir idareci transferle, futbolla meşgul olur, açıklama yapar. Teknik konularda Terim’i rahat bırakmak gerekir'' ifadelerini kullandı.

''Fatih Terim ayakta tutuyor''

Duygun Yarsuvat şu an takımı Fatih Terim'in ayakta tuttuğunu dile getirirken, ''Bu açıklamalar Fatih Terim’in zor olan işini 2 kat daha zorlaştırıyor. Fatih Hoca, Florya’ya kimseyi istemiyor. Yüzde 100 de haklı! Fatih Terim bu adamları kazanmaya çalışıyor. Neden? Çünkü sözleşmeli oyuncusu. Ama biz bir açıklamanız ile bunu yıkıyorsunuz. Olan bu Galatasaray’da! Başkan Mustafa Cengiz ve yönetim dua etsin ki Fatih Terim var, takımın başında. Kendisi çok şanslı. Bir üye söylemişti “Kadir gecesi doğmuş” diye. Cidden öyle. Fatih Terim ile çalıştıkları, teknik adam o olduğu için şanslılar. Yoksa bu başarılar olmazdı esasında. Galatasaray’ı ve takımı Fatih Terim tutuyor ayakta!'' dedi.

Eski başkanlardan Faruk Süren de konuyla ilgili konuşurken ''Pardon ama Mustafa Cengiz zorla mı aldı Falcao’yu! Oyuncular da gelen de giden de mevcut kadro da bu yönetimin politikası çerçevesinde oluşmuştur. Başkan ve yönetim ‘Biz hata yaptık’ diyorsa, o zaman Galatasaray’ın rahatlaması için gereğini yapmaları gerekir!'' ifadelerini kullandı. (Hürriyet / Ali Naci Küçük)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum