Fatih Terim'den Arda için açık kapı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 2-1 kazandıkları Yukatel Denizlispor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den Arda için açık kapı
19 Ocak 2020 - 19:36

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 2-1 kazandıkları Yukatel Denizlispor maçı sonrası açıklamalrda bulundu.

Terim Arda Turan transferi için de şöyle konuştu:

"Antalya maçından sonra Arda Turan'la ilgili fikirlerimi söyledim. Hoşlanmadığım şey transferde Yönetim'le karşı karşıya olduğum iddiasıdır. Bunlar doğru değil. Eğer herhangi bir gelişme olursa biz haber veririz."

Arda Turan'a sahip çıkmaları gerektiğini kaydeden Terim, "Arda ile ilgili bir durum tespitinde bulunmuştum ve çok net bir tanımlama yapmıştım. Fatih Terim ve Arda Turan arasındaki durum ile, Galatasaray'daki bir teknik direktör ile adı geçen oyuncu arasında fark var diye bir tespit ortaya koymuştum. Bahsettiğimiz kişi, bu camianın yatırım yapıp, emek verdiği kişi. Buradan ayrılırken de ciddi bir katkı sağlamış. Arda iyisiyle, kötüsüyle, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz 2. şansı hak edecek şeyler yaparız. Hatayı yaparız, biz de sahip çıkan ailelerimizdir, önce onlar sahip çıkarlar. Galatasaray'ın değerleriyle yetişmiş Fatih Terim olarak, Arda'ya 2. şansı hak etmek, güvenleri tekrar kazanmak ve bunun için ona bir şans kapısı açılmasından yanayım. Bu şansın verilmesinden yanayım. Gerekirse futbolu burada bırakmasının, yetiştiği aile tarafından, sağlanabileceğini söyledim, bunu söylemek istedim" yorumunda bulundu.

Arda Turan'ın hatalarının bedelini ödediğini kaydeden tecrübeli teknik adam, "Hatalarının bedelini ödemiş, hatta ödemeye devam eden bir Arda var. Ben de duyuyorum, listede vardı, yoktu... Hangi listeyse? Listenizde var mıydı, yok muydu, olacak mı veya oldu mu? Devamlı soruyorsunuz. Ben de diyorum ki bu sadece teknik bir karar değil. Buraya dikkatinizi çekmek istiyorum. Ben zaten kararımı esasında söyledim. Biz Galatasaray camiası olarak, benim söylediğim aile yaklaşımıyla bakabilen bizlerin, sizlerin, taraftarların ve camiamızın da talebi olmalı. Bu sadece teknik bir karar değil" ifadelerini kullandı.

--------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum