Fatih Terim'den samimi 'transfer' sözleri

Avrupa Ligi'ndeki Hajduk Split maçı öncesi konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hem takımdaki son durumu anlattı, hem de transfer konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Fatih Terim'den samimi 'transfer' sözleri
23 Eylül 2020 - 18:07 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 18:15
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanacak Hajduk Split maçı öncesi basın toplantısında transfer konusuna değindi.

Fatih Terim, ekonomik nedenlerden dolayı transferleri istedikleri gibi gerçekleştiremediklerini dile getirirken, takımın son durumu hakkında da bilgi verdi.

Transferler hakkında Fatih Terim samimi ifadeler kullandı ve ''Konu, transfer yapma ihtimalimizin çok zor olması. Zaten satmadan alamazsın diye başladık. Aldığımızdan fazla satmışız, alım-satımda kara geçmişiz, kupa almışız, şampiyon olmuşuz. Kulübümüzün bunun altından kalkabilmesi için birçok elementin bir araya gelmesi lazım. Olmadığı zaman almak zor, zamanında almak daha da zor. Herkes niye orta saha yok, niye o yok diyor. Halledemiyoruz, halledemedik. Biz Galatasaray'da böyle yetiştik, bir refleksimiz olmalıdır. Kadromuz neyse onunla en iyi yerleri isteriz. Şunu herkes bilmelidir ki büyük transferler, yüksek rakamlar, hiç kolay değil. Bunu Galatasaray Teknik Direktörü olarak söylüyorum ama aşağı yukarı Türkiye'deki çok kulübün bu durumda olduğunu düşünüyorum. Yönetimlerin de işi zor. Almazsanız niye almadınız, alırsanız niye almadınız diye şartlara maruzlar ama bunların hiçbiri çözüm değil. Ekime kadar alabileceğimiz ne varsa hepsini alırız biz yine'' dedi.

''Kolay kolay düzeleceğini sanmıyorum''

Finansal sorunların transferi etkilediğini dile getiren tecrübeli teknik adam ''Ben bu işin çok da kolay düzeleceğine inanmıyorum. Ne kadar geliriniz olursa olsun bu giderlerle veya borçlarla işin doğrusunu veya istediğiniz zaman istediğinizi yapmanız zor. Avrupa'yla makas açıldı diye birçok kez üstüne basa basa bu yüzden söylüyorum. Burada konuşulan rakamların Avrupa'da konuşulduğu yok. Ben de konuşmak istiyorum. Doğruların en doğrusunu anlatmak lazım, herkesin bilme hakkı var. Sanki var da almıyoruz veya niye ayarlamadınız gibi bir sürü şey var. Artık başka şeyleri konuşmalıyız. Borçların ödenmesinin ve bitmesinin rasyonel olmadığı bir ortamdayız. Onu da divanda veya başka bir yerde söyleyeceğim'' dedi.

Takımdaki hava hakkında da konuşan Fatih Terim, ''Elimizdeki kadronun fizik kalitesini ve oyun profillerini doğru analiz ettiğimize inanıyorum. Böyle bir hazırlık devresi düşündük. Pandemi olmasaydı da kampa yurt dışına gitmeyecektik bu sene. Sabah buluştuk, idmanlarımızı, çalışmalarımızı yaptık, akşam da evlerine yolladık herkesi. Daha iyi oldu. Onları dört dörtlük analiz ettik ama onlar da dört dörtlük çalıştılar. Ne ben ne ekip arkadaşlarım ne de oyuncularımız bir iki maç kazanmayla havaya girilmeyeceğini biliyoruz. Ancak bulunulan konumun da takdir edilmesini isteriz'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum