Fatih Terim'den transfer açıklamaları!

Galatasaray'da Fatih Terim, 3-0'lık Başakşehir galibiyeti ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim'den transfer açıklamaları!
03 Şubat 2021 - 01:57 - Güncelleme: 03 Şubat 2021 - 02:47
Fatih Terim, Başakşehir galibiyetinin ardından şöyle konuştu;

Üç günde bir oyun oynamak hiç kolay değil, oyuncularımı iyi mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Top bizdeyken tehlikeli bir takımdık, şimdi top rakipteyken de tehlikeli bir takımız. Bundan dolayı mutluyum.

''Yeni arkadaşlarımız dinamizm katacak''

Mostafa çok genç, öğreneceği çok şey var ama bize çok faydalı olacağını gösterdi. Keşke attığı ilk gol, kafa golü olsaydı. Çok iyi yükselmişti. Meziyetleri var. Galatasaray takımı iyi gidiyor, iyi oynuyor. İyi oynamaya devam edeceğiz inşallah. Yeni arkadaşlarımız ki 5 tane genç futbolcu. En yaşlısı 27 yaşındaki Yedlin. Diğerleri 21, 22, 23. Bize dinamizm katacaklar.

''İsteyene değil, niçin gelmediğini sormak lazım''

Gelmeyenlerle ilgili isteyene değil, gelmeyene niçin gelmediğini sormak lazım. Bu transfer dönemi, bundan önceki transfer dönemi bize büyük bir mesaj verdi. Çünkü, dışarıyla bir mücadele vereceksek Galatasaray'ın bütün dengelerine, kuvvetlerine ihtiyacımız vardır. Bir araya gelince Galatasaray daha da büyük bir camia haline gelir. Gönül istiyor, başka yerlere başka oyuncular alalım. Yapabileceğimizin en iyilerini yapmaya çalıştık.

''Rui Costa'ya teşekkür ederim''

Youssouf'u biz de beğenmiş istemiştik. Onun için başarılar diledim ben de. İstediğimi de ifade etmiştim. Başka takıma gittiği zaman da onların iyiliğini istemek bizim görevimiz. Kimse için kötü bir şey düşünmeyiz. Gedson için buradan ayrıca Rui Costa'ya çok teşekkür ederim. Kendisiyle Şükrü de konuştu, ben de konuştum. Sonradan da teşekkür ettim kendisine. Önemli oyuncu, onu aldık.

''Ben de, oyuncularım da istiyoruz''

Her maç önemli ama derbiler daha önemli. Rakip sahada oynamamız veya burada oynamamız derbilerde fark etmiyor. Orada yenip öne geçmeyi ben de, oyuncularım da çok istiyoruz. Umarım başarırız. Başaracak güçteyiz. Biz Galatasaray'ız!

YORUMLAR

  • 0 Yorum