Fatih Terim'in birinci forveti kim? Diagne kararı

Galatasaray'da Mbaye Diagne, son Marsilya maçıyla birlikte Fatih Terim'in gözüne girdi. Diagne'nin artık sarı kırmızılı takımın birinci forveti olması bekleniyor.

Fatih Terim'in birinci forveti kim? Diagne kararı
27 Kasım 2021 - 12:49
Marsilya karşısında performansıyla sınıfı geçen Senegalli yıldız Diagne, Galatasaray'da birinci santrfor oldu. Fatih Terim, Diagne'yi santrfor listesinde ilk sıraya yazdı.

Marsilya karşısında performansıyla sınıfı geçen Senegalli oyuncu, birinci santrfor oldu. Terim, zorunlu olmadıkça bu futbolcuyla maça başlama kararı aldı.

Cim-Bom’da, Diagne, Mustafa Muhammed ve Halil Dervişoğlu arasındaki forvet kararsızlığı son buldu. Teknik direktör Fatih Terim, Senegalli futbolcuyu listenin başına koydu.

Performansıyla sınıfı geçti

Marsilya maçında forvette görev alan Mbaye Diagne, performansıyla sınıfı geçti. Senegalli golcünün fizik gücüyle fark yaratması ve etkili olması beğeni toplarken, Fatih Terim de bundan sonra zorunlu olmadıkça maçlara Diagne ile başlama kararı aldı. Terim, Halil ve Muhammed’i ise bazı maçlarda Diagne ile beraber kullanacak veya bu iki ismi hamle oyuncusu olarak değerlendirecek. Zaman zaman çift forvet olarak oynanabilecek karşılaşmalarda bu iki isim arasından bir tercih yapacak olan sarı-kırmızılıların teknik patronu, girilen pozisyonların olumlu sonuçlanmasından da mutlu. (Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum