Fatih Terim: Kaybedersek ikincilik iddiamız çok zayıflar

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu Schalke maçı öncesi karşılaşmanın oynanacağı Veltins Arena’da basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim: Kaybedersek ikincilik iddiamız çok zayıflar
05 Kasım 2018 - 22:52 - Güncelleme: 06 Kasım 2018 - 16:59

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda yarın Schalke 04 ile karşı karşıya gelecek olan Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim ve futbolculardan Serdar Aziz, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Almanya'dan mutlaka puan ya da puanlarla dönmeleri gerektiğini belirten Terim, ''Biz kaybedersek ikincilik iddiamız çok zayıflar. Çok net bir hesap dediğiniz için, yoksa muhakkak iddia devam eder ama çok zayıflar.'' diye konuştu.

Serdar Aziz'in açıklamaları şu şekilde:

''Schalke önemli bir takım, önemli oyunculara sahip. Kendi sahamızda da deplasmanda da aynı oyun felsefesiyle oynuyoruz. Ön tarafta baskı kurduğumuz için hücum oyuncuları bu fırsatları bulabiliyor. İlk maçta oynayamamıştım, umarım çok pozisyon vermediğimiz güzel bir karşılaşma olur. İyi şekilde hazırlanarak buraya geldik, yarın iyi bir sonuç almak istiyoruz."

"Ozan kardeşim çok yetenekli, yaşına göre iyi özellikleri var. Hem karakteriyle hem yeteneğiyle uzun yıllar kulübümüze ve ülke futboluna hizmet edeceğini düşünüyorum. Biz de abileri olarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz."

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

"Bu kadar sakatın oluşu takım kurmakta muhakkak zorluyor. Bu kadar kulvarda yürüdüğünüz zaman ve Şampiyonlar Ligi gibi üst düzey bir organizasyonda oynuyorsanız giren ve çıkanın fark etmemesi lazım ama bu sezon kimsenin başına gelmeyeceği istisna, 7-8 sakat var. Nagatomo, Emre Akbaba bizim için çok önemli, ha keza Fernando da. Eren de var. Sevindirici taraf, bardağın dolu tarafına bakarsak, 2-3 sakat oyuncumuzun dönmesi."

''Başka şeye yormanın manası yok''

"Birçok oyuncumuz milli takımlardan sakat geldi. Başka şeye yormanın manası yok. Çok derin kadroda bunlar tolere edilebilir ama Türkiye Ligi gibi güçlü bir ligde artı Şampiyonlar Ligi'nde berabere götürmek için her mevkiinin 1 ve 2 numaralı birbirine çok yakın olmalı"

''Dördüncü maç çok önemli''

''Grupların özellikle üçüncü-dördüncü maçları neredeyse grubun akıbetini belli edecek maçlardır. Yarın dördüncü maç çok önemli. Bunun bilincindeler. 11'i seçmek için de zaten yapacağınız çok fazla bir durum yok açıkçası."

''Aramızdaki tek fark, biz derbi oynadık''

"Schalke iyi bir takım. Domenico Tedesco gibi çok genç ve iddialı bir hocaları var. Bence çok daha iyi bir hoca olacak, öyle görünüyor. Dinamik bir takımla oynuyoruz. Aramızdaki tek fark, biz derbi oynadık, onlar derbi oynamadılar."

''Biz kaybedersek ikincilik iddiamız çok zayıflar''

 "4 ve 5 puandayız. Schalke'nin kaybetmesi halinde iddiası devam eder. Biz kaybedersek ikincilik iddiamız çok zayıflar. Çok net bir hesap dediğiniz için, yoksa muhakkak iddia devam eder ama çok zayıflar. Beraberlikte iş sonuna kadar çözümsüz devam eder."

''Porto'da karşılığını alamadık''

"Baktığımızda oynadığımız yeri beğenmiyoruz ama oynadığımız üç maçta bir gol yemişiz. Öbürü de 2 gol atmış ama 5 puan almış. Biz iki maçı çok iyi oynadık ama Porto'da karşılığını alamadık. İstanbul'da Schalke maçında çok kötüydük."

''Takıma o kadar da kızmamam gerektiğini gördüm''

"Schalke maçını tekrar istediğimde takıma o kadar da kızmamam gerektiğini gördüm. Biz de zaman zaman iyi oynamışız. Maç sonu rejenerasyon idmanının ardından son maçtan başka bir şey konuşmadıkları için takıma izin verdik. Uzun zamandır izin vermemişiz."

''Şampiyonlar Ligi de Galatasaray'ın hak ettiği bir yer''

"Fiziksel yorgunluk olduğu kadar psikolojik yorgunluk oldu. Takdir edersiniz ki Şampiyonlar Ligi de Galatasaray'ın hak ettiği ve hak ederek olması gereken bir yer. Kendi liginizde oynadığınız hiçbir şey etmiyor."

''Alınan sonuçlar fobi falan değildir''

"Deplasman fobisi diyorlar, öyle bir şey yok. Türkiye Ligi güçlü bir lig oldu, bundan sonra her Anadolu takımı herkesi yenebilir. Alınan sonuçlar fobi falan değildir, haksızlık olur, Anadolu futbolunun başkaldırısıdır. Transfer ettikleri bazı oyuncular bizlerde yok."

''Sebep-bahane sürmeden oynayacağız''

"Bundan sonra herkes için tehlikeli oralar. (Anadolu deplasmanları) Yiğidin hakkını teslim edelim. Bunda son yabancı değişikliğinin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Sebep-bahane sürmeden oynayacağız, oynamalıyız, öyle yenilmeliyiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum