Fenerbahçe'de Löw için sona gelindi

Fenerbahçe'de gelecek sezon için teknik direktör arayışlarında sona gelindi; Joachim Löw.

Fenerbahçe'de Löw için sona gelindi
04 Mart 2022 - 14:08
Fenerbahçe’de teknik direktör konusu artık nihayete kavuşuyor. Daha Vitor Pereira görevdeyken teknik direktör çalışmaları başlamıştı.Fenerbahçe’de teknik direktör konusu artık nihayete kavuşuyor. Daha Vitor Pereira görevdeyken teknik direktör çalışmaları başlamıştı.

Ancak önemli teknik adam adayları devre arası görevi kabul etmeye sıcak bakmadı. Bu isimlerden biri de Joachim Löw’dü. Alman çalıştırıcıyla yeni sezon için görüşmeler uzun süredir devam ediyordu. Yapılan birçok görüşmenin ardından Löw’le birçok konuda anlaşma sağlandı. Gelecek hafta yani 6 Mart’taki Trabzonspor maçının sonrasında Başkan Ali Koç’un Almanya’ya gideceği ve Löw ile yüz yüze son bir görüşme yapacağı öğrenildi. Hatta Löw’ün de bu sezon özelinde Fenerbahçe’nin maçlarını izlediği de biliniyor.

Bu görüşmede artık iki tarafın kesin anlaşmaya varıp ardından resmi mukavele sürecine geçilmesi bekleniyor. 62 yaşındaki deneyimli teknik adamın sadece üstyapı değil altyapı ile de yetkili olacağı ifade edildi. Bu sayede sarı-lacivertlilerde bir oyun kültürü oluşması hedefleniyor. Ayrıca mevcut teknik direktör İsmail Kartal’ın da Löw’ün ekibinde yer alacağı dile getirildi.

İkili 1998-99 sezonunda da Fenerbahçe’de beraber çalışmıştı. Löw’ün kendi ekibiyle A takımda yeni bir yapı kuracağı da aktarıldı. Mart ayı içerisinde Joachim Löw için resmi bir açıklama bekleniyor. (Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum