Fenerbahçe'de Merih Demiral önlemi

2016’da Merih Demiral gibi potansiyelli bir genci kaybeden Fenerbahçe’de yeni hata yapılmaması adına işler çok sıkı tutuluyor.

Fenerbahçe'de Merih Demiral önlemi
30 Haziran 2020 - 08:54

Fenerbahçe’de gelecek sezon planlaması başlarken, altyapıda da hareketlilik yaşanıyor. Tahir Karapınar’ı altyapı koordinatörlüğüne getiren sarı-lacivertliler, son 2 yılda yapılan düzenlemelerin artık meyvelerini toplamak istiyor. Dereağzı’nda yeni yapılan akademi binasından, takımların kadro planlamalarına kadar her şey organize edilmiş durumda. Sarı-lacivertlilerde altyapıdaki en önemli referans ise Merih Demiral...

Milliyet'ten Celal Umut Eren'in haberine göre 2016’da bedelsiz şekilde elden kaçırılan ve şu anda Avrupa’nın elit stoperleri arasına girmeye hazırlanan Juventus’lu Merih gibi yeni bir potansiyelin yitirilmesi istenmiyor.

A takımla iyi iletişim, raporlar, altyapıda takımlar arası koordinasyon, tesislerde fiziki şartların iyileştirilmesi, oyuncuların sosyal hayatlarının takibi, eğitimlerinin aksamaması ve yabancı dile teşvik ilk sıralarda geliyor.

Ayrıca Dereağzı’nda potansiyelli gençlerin önü yine tıkanmıyor ama transferde özel bir çalışma yapılıyor. 19 yaşındaki forvet Yusuf Mert Tunç’un Portekiz’e gitmesindeki gibi gençlerin sözleşmelerine ‘Geri alma’ maddesi ekleniyor.

Bu program dahilinde ‘Yeni Merih Demiral’ arayışındaki altyapıda gelecek vaat eden 3 stoper dikkat çekiyor. A takımla antrenmanlara çıkan, hatta artık maç kadrolarına dahi yazılan bu isimlerde önemli bir potansiyel görülüyor.İşte yeni stoperler:

Gürkan Başkan

13 yaşından beri Fenerbahçe’de olan 1 Nisan 2002 doğumlu Gürkan, U15, U17 ve U19 takımlarının kaptanlığını yaptı. Güçlü fiziği, hava toplarındaki hakimiyetiyle öne çıkan genç stoper 1.90 boyunda. Kasımpaşa maçında kadrodaydı. Bu hafta ise üniversite sınavı nedeniyle riske edilmedi.

Cenk Alptekin

Sol ayaklı olan 12 Ocak 2001 doğumlu genç stoper, güçlü fiziğiyle sivriliyor. 1.92 boyundaki Cenk, A takımla antrenmanlara çıkıyor. Cenk’in topu oyuna sokuşu da takdir ediliyor.

Deniz Yılmaz

12 Ocak 2000 doğumlu Deniz Yılmaz, 1.89 boyunda. Her iki ayağını da kullanabilen genç stoper liderlik özelliği olan da bir isim ve tıpkı Gürkan ve Cenk gibi ciddi bir potansiyele sahip.

YORUMLAR

  • 0 Yorum