Fenerbahçe'de soğuk savaş sona erdi

Takımın 3 yabancısı Roberto Soldado, Mathieu Valbuena ve Mauricio Isla ile görüşen Phillip Cocu, “Size karşı ön yargılı değilim” dedi. Üç yıldız da tesislerde daha mutlu bir profil çizmeye başladı.

Fenerbahçe'de soğuk savaş sona erdi
10 Ekim 2018 - 13:09 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 13:18

Sezon başından beri suların bir türlü durulmadığı Fenerbahçe'de kaptan Volkan Demirel, Aatif ve Dirar'ın kadro dışı bırakılarak Dereağzı'na gönderilmesi ve Aykut Kocaman'ın yardımcılarının görevden alınması kararı sonrası Samandıra'nın havasında yumuşama başladı.

İkinci dalgada makas yemesi muhtemel olan Soldado, Valbuena ve Isla ile hem sportif direktör Damien Comolli hem de teknik direktör Phillip Cocu toplantılar yaptı.

Görüşmelerde oyunculara kendileriyle ilgili bir ön yargı olmadığı ve gerektiğinde forma şansı bulacakları anlatıldı. Bu zirve sonrası problemli olarak görülen isimlerin, daha mutlu bir profil çizdikleri gözlendi.

COCU VE COMOLLİ'NİN SAMANDIRA'DAKİ AĞIRLIĞI ARTTI

Isla'nın iki maç üst üste onbirde oynaması, Soldado'nun sonradan da olsa Başakşehir maçında oyuna girmesi pozitif havanın yükselmesini sağladı.

Ayrıca kadro dışı kararları sonrası, Comolli ve Cocu'nun Samandıra'daki ağırlığı arttı. Yeni dönem için "Artık soğuk savaş bitti. Herkes tesislerde birbiriyle sohbet eder hale geldi" yorumları yapılmaya başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum