Fenerbahçe'den bebekli annelere özel oda

Fenerbahçe Spor Kulübü, bebekli aileler ve emziren anneler için Ülker Stadyumu'nda konfor alanı yaratacak önemli adımlardan birine imza attı.

Fenerbahçe'den bebekli annelere özel oda
21 Kasım 2019 - 14:55

‘Birlikte Eşitiz!’ diyerek kadınların sporda ve toplumun her alanında özgürce yer alabilmeleri adına farkındalık çalışmaları yürüten Fenerbahçe Spor Kulübü, bebekli aileler ve emziren anneler için Ülker Stadyumu'nda  konfor alanı yaratacak önemli adımlardan birine imza attı.

Konuyla ilgili sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden şu açıklama yapıldı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından yürütülen HeForShe hareketine Tüpraş’ın desteğiyle dâhil olan; ‘Birlikte Eşitiz!’ diyerek kadınların sporda ve toplumun her alanında özgürce yer alabilmeleri adına farkındalık çalışmaları yürüten kulübümüz, bebekli aileler ve emziren anneler için stadımızda konfor alanı yaratacak önemli adımlardan birine imza attı. 

"'Bir spor kulübünden daha fazlası…’ misyonuyla hareket eden kulübümüz, Ülker stadımız çatısı altında bir ilki gerçekleştirerek; kulübümüz bünyesinde çalışan anneler, stadımıza gelerek Fenerbahçe’mizin maçlarında ona destek olan bebekli aileler ve emziren anneler için konforlu ve hijyenik bir emzirme ve süt sağma ortamı sunulması adına bebek bakım odasını kullanıma açtı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Aileleri ve Sağlıklı Gelecek Nesilleri Önemsiyor!

Kulübümüzün bu önemli adımıyla Maraton Alt Fenerium Mağazası’nda bulunan ‘Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’ bölümünde yer alan bebek bakım odasında, aileler bebeklerinin bakımı gerçekleştirebilecekler, anneler hijyenik bir ortamda süt sağıp, bebeklerini rahatlıkla besleyebilecekler.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Not: ‘Süt Saatim’ projesini hayata geçirerek kurumsal şirletler için süt sağma-saklama ve sterilizasyon cihazlarını temin eden, anne sütünün önemi ve bebeklerin sağlıklı beslenmesi konusunda ülke genelinde farkındalık yaratan Philips Avent’e destekleri için teşekkür ederiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum