Fenerbahçe'den hakem tepkisi

Fenerbahçe, Adana Demirspor maçında Jayden Oosterwelde ile rakibi arasında yaşanan pozisyondaki hakem kararıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'den hakem tepkisi
13 Kasım 2023 - 17:28
Fenerbahçe, Trendyol Süper Lig'in 12. haftasındaki Adana Demirspor maçındaki hakem yönetimiyle ilgili bir açıklama yaptı. Fenerbahçe'den yapılan açıklamada Jayden Oosterwolde'nin pozisyonuna dikkat çekildi.

Pozisyonda VAR'ın devreye neden girilmediği sorulurken, yaşananlarla ilgili ''sokak kavgası'' ifadelerine yer verildi.

İşte Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama;

''SOKAK KAGVASI MI, FUTBOL MAÇI MI?

Dün, Adana Demirspor ile deplasmanda oynadığımız maçın 73. dakikasında rakip futbolcu Rodrigues’in, oyuncumuz Oosterwolde’ye karşı yaptığı hareket sonrasında yine garip bir hakem kararına maruz kaldık. Son olarak dünkü pozisyondan hareketle oynadığımız maçlardaki hakem kararlarının, hatalı tanımının çok ötesinde olmasını sorgulamamız normal değil mi? Maçın hakeminin pozisyonu göremediğini, yan hakemin de göremediğini ve hatta 4. hakemin de göremediğini bir şekilde kabul etsek dahi VAR’ın devreye girerek bu kararı düzeltmek yönünde hiçbir adım atmamasını nasıl karşılamalıyız? Giderek artan ve tamamen lig yarışını etkileyen bu yanlış kararların maç maç yoğunlaşmasının sorumluluğunu alacak bir kurum ya da kişi var mıdır? Bu durum daha ne kadar normalleştirilecektir?

Durumun daha net anlaşılması için; Türk futbolu adına konuşan, yazan, çizen, izleyen ve GÖREBİLEN taraflı tarafsız herkesin ortak noktada buluştuğu pozisyona dair yorumları, “GÖRMEYENLERİN” bilgi ve dikkatine sunuyoruz.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum