Fenerbahçe'den Mesut Özil açıklaması

Yeni sezon hazırlıklarını ve transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe son günlerde medyada yoğun olarak yer alan Mesut Özil'in transferi konusunda bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'den Mesut Özil açıklaması
10 Temmuz 2019 - 16:55 - Güncelleme: 10 Temmuz 2019 - 17:00

Yeni sezon hazırlıklarını ve transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe son günlerde medyada yoğun olarak yer alan Türk asıllı Alman vatandaşı Mesut Özil'in transferi konusunda bir açıklama yayınladı.

Sarı-lacivertli takımın İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'de forma giyen Mesut Özil'i sponsor desteğiyle 1 yıllığına kiralayacağına dair haberler üzerine yapılan açıklama şu şekilde:

"Son haftalarda ve özellikle son birkaç günde artarak gündem olan Mesut Özil iddiaları hakkında, durumu açıklığa kavuşturmak adına bir bilgilendirme yapma gerekliliği doğmuştur.

Mesut Özil, kariyeri ve duruşuyla yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden, Fenerbahçeli kimliği ile tanınan önemli bir değerdir.

Ancak Fenerbahçe’mizin Mesut Özil için bir girişimi bulunmamaktadır. Mevcut ekonomik şartlarda böyle bir adım atılması her iki taraf için de mümkün değildir.

Başkanımız Ali Koç da 20 Haziran’da düzenlenen WinWin programında konuya dair bu bağlamda açıklamalarda bulunmuş, kısa vadede bunun gerçekleşemeyeceğini vurgulamıştır.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

Fenerbahçe Spor Kulübü

YORUMLAR

  • 0 Yorum