Fenerbahçe'den önce aldığı teklifler!

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Mert Hakan Yandaş'ın menajeri Erkan Afacan, transfer süreci hakkında çarpıcı ifadeler kullandı ve yaşananları anlattı.

Fenerbahçe'den önce aldığı teklifler!
12 Ağustos 2020 - 10:21 - Güncelleme: 12 Ağustos 2020 - 10:24
Fenerbahçe'nin yeni yıldızı Mert Hakan Yandaş'ın menajeri Erkan Afacan, Skorer'den Mesut Aydın Kale'nin sorularını yanıtladı.

Erkan Afacan, Fenerbahçe'den önce teklif aldıkları ülkeleri ve neden Fenerbahçe'yi tercih ettiklerini ilk kez açıkladı. 

İşte Erkan Afacan ile yapılan röportajın öne çıkan soru-cevap kısımları;

Mert Hakan’ın Emre Belözoğlu’na karşı bir hayranlığı ve sevgisi var. Fenerbahçe’de de 5 numaranın özel bir yeri var Emre Belözoğlu için. Transferde Emre'nin rolü ne kadar oldu? Mert Hakan yakın gelecekte idolü gibi gördüğü Emre Belözoğlu’nun ‘5’ numaralı formasını giymek ister mi? 

Emre tabii ki kariyer olarak Türkiye’de tek oyuncu. Mert Hakan Yandaş ya da şu anki jenerasyon için herkesi idol olarak gördüğü büyük futbolculuğunun yanında örnek bir karakter. 5 numara konusuna gelince tabii ki büyük onur olur. Fenerbahçe’de kaptanlık yapmış büyük bir isim. Mert Hakan için de başladığımız serüvende hep 8 numara nasip oldu. Bir nevi bizim için güzel bir anlamı bu numaranın.

Sözleşmesi bitmesine rağmen ligin son haftalarında Sivasspor'a bağlılığını hep korudu. Son güne kadar en iyi futbolunu oynadı. Bu süreçte neler yaşadınız? En yakını olarak sizle neler konuştu?
 
Mert’in bir hayali vardı. Tabii ki burada takım arkadaşları da ona yardımcı oldu. Nitekim Emre Kılınç, Fatih, Ziya, Hakan Arslan, Caner aslında takımdaşlık olarak iyi sahne aldılar. Mert hiçbir zaman aidiyet duygusundan vazgeçmez. Hatta ufak bir anekdot; son Göztepe maçında rakip oyuncu Berkan Emir ile çok iyi abi- kardeşliği vardır. Maçın içinde Berkan Emir’e ‘Ağabey siz her maç böyle oynasaydınız’ dedi. Türk oyuncuların aslında bence çoğu bu şekilde, duygusal insanlarız. Onun için takımlar içinde Türkler her zaman oynadıkları takımlara sahip çıkar. Nitekim de öyle oldu. Sivas’ta çok güzel anlamlı günleri geçti.
 

İlk kez büyük bir takımda forma giyecek Mert Hakan. Baskı elbette olacak, psikolojik olarak hazır mı? Siz çok uzun süredir birlikte ilerliyorsunuz? Sizce baskının altından kalkacak bir yapısı var mı? 

Evet, gerçekten resmi olarak birçok teklif aldık. Değişik ülkelerden İtalya, İspanya, Rusya, Almanya gibi… Bizim burada kalma sebebimiz, Ali Koç başkanın projesi ve tabii ki Fenerbahçe yönetimi... Emre Belözoğlu’nun yaklaşımı, yönetimde Ersen Dikmen, Selahattin Baki, Kemal Danacı ve Alper Pirşen’in projenin büyüklüğünü iyi şekilde anlatmaları etkili oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum