"Fenerbahçe Kerem'i istedi..."

Galatasaray'ın eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Okan Buruk ve Kerem Aktürkoğlu hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu.

"Fenerbahçe Kerem'i istedi..."
06 Haziran 2023 - 16:08
Galatasaray'ın eski yöneticisi ve eski futbol şube sorumlusu olan Abdurrahim Albayrak, Sabah Spor'a itiraflarda bulundu. Görevde oldukları dönemle ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Albayrak, Okan Buruk ve Kerem Aktürkoğlu hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu.

Galatasaray'ın eski yöneticisi olan Abdurrahim Albayrak, Galatasaray'ın şampiyonluğu sonrası ilk kez konuştu. Galatasaray'ın bundan önceki 5 şampiyonluğunda futbol şube sorumlusu Abdurrahim Albayrak'tı.

2018-2022 yılları arasında 2. Başkan olarak kulübe hizmette bulunan Albayrak, bu sezon Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim ve teknik heyete dışarıdan destek verdi.

Sarı-kırmızılıların unutulmaz yöneticisi, "Çok mutluyum. Hatta kendi dönemimde bile bu kadar sevinmemiştim" dedi.

"Fenerbahçe Kerem'i istemişti ama..."

Şampiyonluğa golleri ve asistleriyle (9 gol/12 asist) önemli katkı veren Kerem Aktürkoğlu'na ayrı bir parantez açan Albayrak, "Fenerbahçe de dahil birçok kulüp o dönem Kerem'i istedi. Erzincan'a yetkili gönderdim. Ben de bizzat memleketim Rize ile akrabalıklarını öğrendiğim ailesiyle temasa geçtim. Damardan girdim (gülerek). Hatta Kerem benim ofisimde imzayı attı. İyi ki onu Galatasaray'a kazandırmışız" diye konuştu.

Okan Buruk'u futbolculuğundan beri tanıyan ve yakın ilişki içinde olan Albayrak, 2022 yazında Burak Elmas'a kaybettikleri seçimde başkan adayı Yiğit Şardan'ın listesindeydi. O dönem Okan Buruk'la anlaştığını söyleyen Albayrak, Dursun Özbek seçilince tekrar Buruk ismini önerdiğini anlatıp şunları söyledi: "Sezon boyunca elimden geldiği kadar destek verdim. Hatta arada Dursun Başkan'a 'İşinize karışmıyorum değil mi' diye de sordum. Sağ olsun başkan 'Senin tecrübene ihtiyacımız var' dedi.

(Sporx)

YORUMLAR

  • 0 Yorum