Fenerbahçe'nin genç ismini İngiliz devi izletiyor

Fenerbahçe'nin genç orta saha oyuncusu Ömer Faruk Beyaz, Manchester United scoutları tarafından izlendi.

Fenerbahçe'nin genç ismini İngiliz devi izletiyor
15 Ekim 2020 - 13:24 - Güncelleme: 15 Ekim 2020 - 14:31
Fenerbahçe'nin genç orta sahası Ömer Faruk Beyaz, uzun zamandır Avrupa'nın takibinde… Manchester United, Chelsea ve Barcelona ile adı anılan 17 yaşındaki yıldız, son dönemde sarı-lacivertli yönetimin sözleşme uzatma teklifini kabul etmemesi ile gündemde. 30 Haziran 2021'de mukavelesi sona erecek oyuncu, 18 yaşından küçük olduğunda anlaşma için söz hakkına ailesi sahip.

Kritik maçta 90 dakika görev aldı

Ömer Faruk Beyaz önceki gün Ümit Milli Takım'ın İngiltere'ye 2-1 yenildiği maçta 90 dakika sahada kalırken, Manchester United scoutları da tribündeydi. Fenerbahçe yönetimi satışından para kazanmak istediği genç yeteneği elinden kaçırmak istemiyor. 17 yaşındaki yıldızın sözleşmesini uzatıp, gelecek tekliflerle masaya oturmayı ve karar mercii olmayı amaçlıyor.

''Kariyerini biz planlayacağız''

Fenerbahçe Başkanı Koç, Ömer ile yeni anlaşma imzalayacaklarını ve kariyerini planlayacaklarını söyledi.

Ömer Faruk Beyaz için en sıcak açıklama Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan geldi. Başkan dün basınla buluştuğu toplantıda genç yıldız için, "Kendini geliştirmesi, yetiştirmesi gerekiyor. Bu sadece futbol olarak değil yabancı dil, görgü ve vizyon olarak da lazım. Emre Belözoğlu, Volkan Demirel onunla sürekli konuşuyorlar. Yönetim olarak ailesiyle bir kariyer planlaması yapacağız. Yeniden anlaşma imzalayacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum