Fikret Orman'dan seçim ve Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, kulüp televizyonu BJK TV'de açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş'e "Abi' dediğini ve tecrübeli teknik adamla aralarında sorun olmadığını belirten Orman, Serdal Adalı'nın da geçmişte rakip olmalarına rağmen kendi yönetiminde olacağını söyledi. Orman ayrıca Erdal Torunoğulları için de "Yönetimimizdeydi ancak var mıydı yok muydu biz anlayamadık. " yorumunu yaptı.

Fikret Orman'dan seçim ve Şenol Güneş açıklaması
12 Eylül 2018 - 22:24

Beşiktaş'ta 16 Eylül pazar günü yapılacak olan seçime tek aday olarak giren Fikret Orman, kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu. Serdal Adalı'nın yeniden yönetimde olacağını söyleyen Orman, Erdal Torunoğulları için de sert ifadeler kullandı.

Orman ayrıca Şenol Güneş'le de bir kez bile kavga etmediğini enufak bir tartışma yaşamadığını ve ona "Abi" dediğini söyledi.

Fikret Orman'ın konuşmasından önemli başlıklar şu şekilde:

Mantık ve vicdan bazen örtüşmüyor. Bu yüzden verdiğimiz kararlarda zorlandık. Dışarıdan mantıklı biri gibi görünsem de duygusal bir insanımdır. Seçime tek başına girmenin avantajlı olduğu gibi dezavantajlı tarafları da var. Örneğin pek çok kişi yönetici olmaya çalışıyor. Ama hep dediğim gibi Beşiktaş yönetici olma makamı değil. Buna rağmen yönetime giremeyen insanlar üzülüyorlar. Ben kimseyi üzmek istemem.

"Ahmet Nur Çebi artık yok"

Ben Beşiktaş başkanı olarak bir açıklama getirmem lazım. Ahmet Nur Çebi yönetim kurulunda yer almadı. Onunla çok önemli işler yaptık. Birçok konuda ondan çok güç aldığım zamanlar oldu. 6,5 sene kaldı yönetimde bu çok uzun bir zaman. O da işlerinden uzak kaldı, yoruldu ve üzüldü. Onun talebi üzerine oldu. Ahmet ağabeyle çalışmamıza bir ara verdik diyelim. Ahmet Kavalcı da 2,5 sene ara vermişti, o da tekrardan başlıyor.

Önümüzde bir ekonomik kriz var o krize yönelik de bir yönetim kurulu oluşturmaya çalıştım.

Ahmet Ürkmezgil icra kurulu başkanı olacak.

"Serdal Adalı bana çok güzel bir konuşma yaptı"

Erdal Torunoğulları yönetimimizdeydi ancak var mıydı yok muydu biz anlayamadık. Onun yerine Serdal Adalı geldi. Serdal Adalı aslında gündemimizde yoktu. Öncesinde de hiç konuşmamıştık. Serdal bizim arkadaşımız tabii ki. Bir dönem karşı karşıya kaldıysak da kulübün menfaatleri içindi. Bunlar olur. Birgün buluştuk, bana etkileyici bir konuşma yaptı. 'Bana ihtiyaç varsa ben her şekilde sizin yanınızda olurum' dedi. 'Şeref duyarım' dedi. Bu açıkçası beni heyecanlandırdı. Serdal Adalı hiçbir suçu olmamasına rağmen bu kulüp için 6 ay hapis yatmış bir insan. TJK'nın başkanı sonuçta. 'Başkan, sni zorlamasınlar' dedim. 'Olur mu öyle şey' diye cevap verdi. Gazetelerde pazarlıklar oluyor diye okudum ama yazılanların hiçbiri aramızda geçmedi. İcra makamıdır burası. Onore etme yeri değildir. Sosyal medyaya da bakmıyorum. Umarım yapacağımız icraatlarda başarılı oluruz.

Ara verdiğimiz arkadaşlarımız var. Yollarımızı ayırdığımız ve bir daha benimle aynı yerde çalışamayacaklar da var. Ben hep söylüyorum. Bizim stratejimiz Beşiktaş'a hizmet etmek. Görevimiz bittikten sonra da kongre ve stattaki yerimize geri dönmektir.

Serdal Adlı'yla biz rakip olduk ama şu an gösterdiği büyük bir duruştur. Ona yeniden teşekkür ediyorum. 

"Haklarını helal etsinler"

8-9 ay sonra bir seçim daha var. 'Aday çıksın karşımıza' dedim ama bazıları şov için aday olma peşinde... Allah onlara yol vermez umarım. Biz Beşiktaşlıları mutlu etmek istiyoruz. Önümüzde zor bir süreç var. Başarılı olursak çıkarız genel kurulun önüne 'Biz adayız' deriz. İyi çalışmayanlarla yolumuzu ayırır, iyi çalışanlarla da devam ederiz. Gönlü kırılanlar haklarını helal etsinler. Herkes de yönetici olmayı istiyor ama kolay değil. İnşallah doğruları yapmışızdır.

Beşiktaş hakkında konuşacak, eleştirecek olan insanların önce aynanın karşısına geçip 'Ben Beşiktaş için ne yaptım?' diye kendisine sorması gerekiyor. Ama bunu yapmayan herkes konuşuyor. Ömründe Beşiktaş için bir çivi çakmamış insanlar, tüzük maddelerindeki değişiklikler yapacağımızı duyurduktan sonra, 'Beşiktaş'ı Katarlılara satacaklar, başkan kendisine maaş bağlayacak...' gibi senaryolar yaratmaya başladı.

Ülkemiz zor şartlardan geçiyor. Ülkemiz abluka altına alınmaya çalışılıyor. Yayın gelirimizn yarısı TL, yarısı dolar. Birçok gelirimiz TL şeklinde... UEFA gelirlerimiz Şampiyonlar Ligi'ne kalamadığımız için azaldı ama giderlerimiz Euro ile... Geçmişte 6 aylık maaşı ödeyebildiğimiz parayla şimdi 1,5 ay maaş ödeyebiliyoruz.

"Şenol hocayla bir kez tartışmadık, kavga etmedik"

Ben anlatmaktan sıkıldım. Şenol hoca da sıkıldı. Kim ne düşünürse dğlşünsün. Büyük bir iş yapıyoruz burada. İkimizin de büyük sorumlulukları var. Görevler ve çizgiler bellidir. İki taraf için de bu çizgiler çok nettir. Bu yüzden çok sıkıntı yaşamıyoruz. Herkes her konuda aynı düşünmek zorunda değil. Arada konuştuğumuz oluyor ama bu demek değildir ki kavga ediyoruz. Ben Şenol hocayla bir defa bile kavga etmedik. Tartışma yaşamadık. Bazı şeyler belki yanlı intikal ettirilmiş de olabilir ama bu kamuoyunun önünde olan bir iş. Olabilir ama bizim ona güvenimiz tam. El ele kol kola tek başarı için çalışıyoruz. 

"Pazarlama işi Şenol hocanın işi değil"

Beşiktaş kulüp başkanı 'Şampiyon ben yaptım' diyorsa yapamadığında da sorumlu odur. Tüm işlerde sorumluluklarda böyledir. Sevgimiz saygımız vardır. Pazarlama işi Şenol hocanın işi değil. Ben ilk 4 maçtan memnun değilim ama hoca da değil. Sonuna kadar destek olacağız. Her şeyi yapacağız. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum