Futbolun efsaneleri gençlerle buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen proje kapsamında, eski futbolcular Ali Gültiken, Hami Mandıralı, Oğuz Çetin ve Ergün Penbe, Mardin'de gençlerle maç yaptı.

Futbolun efsaneleri gençlerle buluştu
11 Ekim 2018 - 12:36

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenen "Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyorprojesi kapsamında, eski futbolcular Beşiktaşlı Ali Gültiken, Trabzonsporlu Hami Mandıralı, Fenerbahçeli Oğuz Çetin ve Galatasaraylı Ergün Penbe, gençlerle futbol oynadı.

Eski futbolcular, ilk olarak Mardin'de Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ve Mardin'i gezdikten sonra 21 Kasım Şehir Stadı'nda çeşitli yaş kategorisindeki gençler ve il protokolü ile maç yaptı.

Oynanan maçların ardından etkinliğe katılan gençlere forma, top ve çeşitli hediyeler verildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman yaptığı konuşmada, futbolun efsaneleri olan dört büyük takımın eski kaptanlarının Mardin'e geldiğini söyledi.

Yaman, futbolun efsanelerinin taşrada gençlerle temsili maçlar yapmalarını ve sohbet etmelerini önemsediklerini vurguladı.

Bu maçların gençler için bulunmaz bir fırsat olduğunu aktaran Yaman, "Gençler daha önce televizyondan izlediği ağabeyleriyle yan yana yürüdüler ve beraber futbol oynadılar. Bunlar örnek kaptanlar, spor ahlakı, duruşları, örnek davranışları, saha içinde ve dışında neler yaşadıklarını sahada gösterecekler." ifadelerini kullandı.

Eski futbolcu Ali Gültiken ise medeniyetler şehri Mardin'de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Paneller yapıyoruz, çocuklarımızla bir araya geliyoruz top oynuyoruz, onlarla vakit geçiriyoruz ve onlara hediyeler dağıtıyoruz. Şimdi en ufak yaş grubundan başladık, veteranlara doğru gideceğiz. 3-4 takımla üst üste maçlar oynayacağız, paylaşımları çok güzel, enerjileri çok yüksek onların enerjisi bize de geçiyor. Onlarla beraber olmaktan çok mutluyuz."

Muhabir: Muhammed Furkan Güneş (aa)

YORUMLAR

  • 0 Yorum