G.Saray'dan çıkarma, F.Bahçe'den açıklama

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Ali Koç'un ziyareti sonrası TFF'ye sürpriz bir çıkarma yaptı. Bu çıkarmanın ardından Fenerbahçe'den resmi açıklama geldi.

G.Saray'dan çıkarma, F.Bahçe'den açıklama
27 Nisan 2023 - 14:44 - Güncelleme: 27 Nisan 2023 - 15:36
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş ile oynanacak kritik derbi öncesi Türkiye Futbol Federasyonu'na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Milliyet'ten Nevzat Dindar'ın haberine göre; Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un ziyareti sonrası TFF'ye sürpriz bir çıkarma yaptı. Dursun Özbek'in, Ali Koç'un yaptığı ziyaretten rahatsız olduğu ve bu ziyaret ile ilgili bilgi almak istediği kaydedildi.

Haberin detayında, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Riva'daki ziyaretinin 2.5 saat sürdüğü ve Galatasaray cephesinin bu duruma tepkili olduğu belirtildi.

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük ise Beşiktaş derbisine Ali Şansalan'ın atanmasının da Galatasaray'da rahatsızlık yarattığını ve zirvenin gündem maddelerinden birinin bu olduğunu öne sürdü.

Konu ile ilgili TFF ve Galatasaray cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Fenerbahçe'den yanıt geldi

Yaşanan bu gelişmelerin üzerine Fenerbahçe Kulübü, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak başkan Ali Koç'un, Beşiktaş - Galatasaray derbisine Ali Şansalan'ın atanmasını istediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İşte Fenerbahçe tarafından yapılan açıklama:

"Bugün, TFF tarafından yapılan hakem atama duyurusunun ardından oluşan gündeme dair bu açıklamayı yapıyoruz.

Dijital medyada koordineli olarak hareket eden Galatasaray muhabirleri ve isimsiz sosyal medya hesaplarınca oluşturulan Beşiktaş- Galatasaray maçını yönetecek hakem Ali Şansalan'ı Başkanımız Ali Koç'un talep ettiği gündemi, bir kulübün yönetim kuruluyla bağlantılı olarak futbol gündemini ne kadar manipülatif bir noktaya getirebileceğinin fotoğrafı olmuştur!

Başkanımız Ali Koç'un ve Kulübümüzün iki takımın maçı ile ilgili hiçbir yorumu, görüşü, kimseyle görüşmesi, yönlendirmesi tabii ki olmamıştır!

Fenerbahçe'nin hakemlere dair tek gündemi: Adana Demirspor, Alanyaspor, Vavacars Fatih Karagümrük, Başakşehir ve son olarak İstanbulspor maçlarında Takımımızın hakemler ve VAR eliyle yarıştan kopartılmaya çalışılması, bu konuda kimlerin etkisinin ve yönlendirmesinin olduğu, bu konunun sorumlularının vereceği hesaptır!

Adı geçen hakem ile ilgili değişmeyecek tek yorumumuzu 17 Ekim 2021 tarihinde Takımımızı şampiyonluk yarışından koparmak adına ortaya koyduğu maç yönetiminden sonra yapmış ve bu konuyu kapatmıştık!

Bu konuda manipülasyon yapan, Fenerbahçe üzerinden oluşturdukları gündemle derbi maçta kendisine fayda sağlamaya çalışanların dikkate alınmamasını kamuoyundan rica ediyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum