G.Saray fiyatları belirledi!

Galatasaray'da kurmaylar Avrupa'dan talipleri olan yıldızların bonservislerini belirledi. Sarı-kırmızılılar, hedeflenen ücretleri bulması halinde kasasına rekor gelir koyacak.

G.Saray fiyatları belirledi!
22 Haziran 2023 - 09:10
Galatasaray bir taraftan transfer için taarruza hazırlanırken, diğer taraftan ise teklif gelen isimlerle ilgili planlama yapılıyor. Sarı-kırmızılılar, Avrupa’nın önemli kulüplerinin radarına giren Zaniolo, Nelsson ve Boey konusunda izlenecek yol haritasını belirledi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer piyasasının geçen yıllara göre daha yüksek olduğuna dikkat çekti ancak camianın yüreğine su serpti: “Taraftarlarımız hiç merak etmesinler. Galatasaray için en iyisi neyse onu yapacağız."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Nihat Kırmızı, Topkapı Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katıldı.

Sarı-kırmızılıların gücünü Avrupa’da göstereceğini dile getiren Özbek, “İnşallah, taraftarlarımızın ve Türkiye’nin yüzünü kara çıkarmamak için Şampiyonlar Ligi’nde en iyi şekilde mücadele etmeye çalışacağız. Galatasaray başarıya odaklı bir takım. Dolayısıyla bu yüzümüzü de turnuvada göstermek istiyoruz” diye konuştu.

Transferler için yoğun bir çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Dursun Özbek, sözlerine şöyle devam etti:

“Son derece ciddi ve yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Transfer piyasası geçmiş yıllar gibi değil. Gayet yüksek. Dolayısıyla taraftarlarımız hiç merak etmesinler. Galatasaray için en iyisi neyse onu yapacağız. Herkes buna dahil.”

Icardi’nin kalıp kalmayacağı yönündeki sorulara cevap veren Nihat Kırmızı ise, “Taraftar olarak baktığınızda Icardi’yi ben de çok istiyorum. İnşallah Galatasaray’da kalacaktır. Ama onun yerine başka oyuncu da olsa, en az Icardi kadar büyük bir yıldız olacaktır” ifadesini kullandı.

80 milyon euroluk paket

Buna göre, Galatasaray, Zaniolo ve Nelsson için kesinlikle çıkış maddesini uygulayacak. Zaniolo için 35 milyon euro, Nelsson için ise 25 milyon euroluk çıkış maddesini devreye sokmakta kararlı olan sarı-kırmızılılar, konuyla ilgili oyuncuların menajerlerine de bilgilendirme yaptı.

Diğer taraftan İngiliz ekiplerinin ilgilendiği Sacha Boey için de kesinlikle 20 milyon euronun altına inilmeyeceği belirtildi. Ayrıca bonus maddeleriyle rakamın daha da artırılmasının planlandığı bildirildi.

Böylece 3 futbolcunun satışından en az 80 milyon euro kasayı koymayı hedefleyen Cim-Bom, başta Icardi olmak üzere düşündüğü isimler için kaynak yaratacak.(Milliyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum