"Galatasaray'a geri dönebilir"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ortaya atılan maddi problem iddialarıyla ve transferlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray'a  geri dönebilir"
11 Ocak 2024 - 11:00
Trendyol Süper Lig'de liderlik için mücadele eden Galatasaray bugün Sivasspor'a konuk olacak. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, son dönemlerde ortaya atılan maddi problemler konusundaki iddialara yönelik Sabah Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da mali kriz var mı?

Levent Tüzemen'in sorularını yanıtlayan Dursun Özbek, Galatasaray'ın ödemeleri, projeleri ve transferleri hakkında çarpıcı cevaplar verdi.

Levent Tüzemen: Başkana "Gerçekten G.Saray'da bir kriz var mı yoksa bilerek, isteyerek bir algı operasyonu mu yapılıyor?" diye sordum. Başkan'ın anlattıklarını paylaşıyorum…

"Günü geldiğinde ödeme yapılır"

Dursun Özbek: "G.Saray'daki ekonomik krizle ilgili dile getirilenler tamamen hayal ürünüdür. G.Saray asla ekonomik açıdan türbülansta değil. Futbolcuların primlerini salı günü ödedik. Bugün de (dün) maaşlarını bankaya yatırdık. Bizim şu anda G.Saraylı oyunculara borcumuz yok. Transfer alacakları da tarihlerle belirlidir. Günü geldiğinde ödemeler yapılır."

"Ayrıca şunu söylüyorum, ben başkan olduğum sürece G.Saray'ın bir kuruşunu kimseye yedirtmem. Yönetimdeki bazı isimler yaratılan spekülasyonlarla bilerek yıpratılmaya çalışılıyor. G.Saray'a gelen ve giden paralarla ilgili benim iznim olmadan kimse hareket edemez. Ben bütün ekonomik yapıya sahibim."

"Gümüşdağ izin verirse Dubois gelir"

Levent Tüzemen: "Sohbet sırasında arada transfere dokundum. Öncelikle bir sol bek aradıklarını vurguladı. Angelino için Leipzig ile satın alma opsiyonunu kaldırmak için görüşmelerin sürdüğünü bildirdi. 'Leo Dubois geri gelecek mi?' dedim. 'Başakşehir ile yaptığımız bir anlaşma var. Eğer ihtiyacımız olur, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da bu konuda yardımcı olursa Dubois geri gelebilir' dedi."

Berkan Kutlu'nun geri döneceğini vurgulayan Başkan Özbek, Yunus Akgün ile ilgili dönüş konusunda bir görüşme olmadığını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum