Galatasaray'a Oğulcan şoku!

UÇK, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor'dan kadrosuna kattığı Oğulcan Çağlayan için kararı verdi.

Galatasaray'a Oğulcan şoku!
11 Ocak 2021 - 01:07
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Oğulcan Çağlayan'ın geçen sezon Çaykur Rizespor ile sözleşmesini tek taraflı feshederek bu sezon başında Galatasaray'a imza atması nedeniyle hem oyuncuya hem de kulübe ceza verdi.

Galatasaray Kulübü, Rizespor'a 1.2 milyon euro tazminat ödeneceği ve oyuncunun da 6 maç ceza aldığını resmen duyurdu.

Sarı-kırmızılılar, bu karara itiraz edeceklerini de açıkladı.

İşte Galatasaray'ın açıklaması;

"Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) 5.12.2020 tarihinde A takımı futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. tarafından açılan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

1. Rizespor'un transferde Galatasaray'ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

2. Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

UÇK nihai karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni tesis için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli kurumlara itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü haklı davalarında mensupları ve sporcularının sonuna kadar her zaman kesinlikle yanında olacaktır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum