Galatasaray'da 'başkanlık' açıklaması

Galatasaray’da, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın başını çektiği grup, kongreye gidilmesi talebinde bulundu. Ancak Başkan Mustafa Cengiz buna karşı çıkarak seçim takviminde değişiklik yapmak istemediğini dile getirdi.

Galatasaray'da 'başkanlık' açıklaması
16 Temmuz 2020 - 08:22

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray’da, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın başını çektiği grup, kongreye gidilmesi talebinde bulundu. Ancak Başkan Mustafa Cengiz buna karşı çıkarak seçim takviminde değişiklik yapmak istemediğini dile getirdi.

Hep işinin başında 

Üst üste ameliyat geçiren, buna rağmen Galatasaray’daki görevlerinden bir an olsun el çekmeyen Başkan Mustafa Cengiz, seçime gitme konusunda kendisine baskı yapan yöneticilere net bir cevap verdi.

Cengiz, “Sağlığım yerinde. Galatasaray’da uzun yıllardır normal takvimde seçim yapılmıyor. Bu istikrarsızlığa son vermek iddiasında bulunduk, bunu yapacağız” diye konuştu.

‘Neden seçime girsin?’ 

Sarı-kırmızılıların kurullarıyla yapılan toplantıda da “göreve devam” sinyali veren Başkan Mustafa Cengiz’e diğer yöneticiler de destek verdi. Ancak Albayrak ve Günay gibi güçlü isimlerin yoğun baskısı karşısında Cengiz’in nasıl bir direniş göstereceği merak konusu... Başkana yakın isimler, “Başkanın sağlık verileri iyiye gidiyor. Neden seçime girsin? Gemiyi en son kaptan terk eder” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum