Galatasaray'da Falcao bekleyişi

Limit sorununu ortadan kaldırmak isteyen Galatasaray'da Radamel Falcao ve Ryan Babel konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Galatasaray'da Falcao bekleyişi
31 Ağustos 2021 - 11:47
Galatasaray'da son 3 resmi maçta kadroya alınmayan Radamel Falcao için kritik süreç başladı. Sarı-kırmızılı kulübün, Morutan transferi ile dolan yabancı kontenjanını Falcao'yu gönderip açmaktan başka çaresi kalmadı.

TFF'nin 546 milyon TL harcama limiti koyduğu Galatasaray, 9 transfer sonrası sınıra dayanırken, yıllık maliyeti vergilerle 8 milyon Euro'yu bulan Falcao'nun gidişiyle limit sorunu ortadan kalkacak.

Sarı-kırmızılıların kulüp bulması halinde Kolombiyalı golcüye 3 milyon Euro ödeme yapacağı ve bu hamleyle takımda kalması halinde oluşacak 5 milyon Euro ek zarardan kurtulacağı öğrenildi.

Kasımpaşa'dan Ryan Babel'e teklif

Bu arada Galatasaray'da Falcao gibi takımda düşünülmeyen Ryan Babel için ise eski kulübü Kasımpaşa'dan şok teklif geldi. Hollandalı yıldızın Galatasaray'da yıllık 4 milyon Euro'ya yakın kazandığının bilgisini alan Kasımpaşa cephesi, bu rakamın 4'te 1'ini karşılayabileceğini bildirdi. (Sabah)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum