Galatasaray'da ilginç Belhanda gelişmesi

Galatasaray'da Younes Belhanda konusu yılan hikayesine döndü. İşte yaşanan son gelişmeler...

Galatasaray'da ilginç Belhanda gelişmesi
11 Ekim 2020 - 10:26
Galatasaray'ın indirim beklediği Younes Belhanda’dan yönetimin sabrını taşıran bir talep geldi... Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, dün yaptığı açıklamada indirim talebini kabul etmeyen iki oyuncu olduğunu söylemişti. Bu oyuncuların Belhanda ve Feghouli olduğu gündeme gelmişti. 

Galatasaray bu gelişme sonrası yaptığı resmi açıklamayla indirim talebini kabul etmeyen iki oyuncunun maaşlarının da %15 indirimli olarak yatırıldığını açıklamıştı. Faslı futbolcu Younes Belhanda’nın sarı-kırmızılı ekibi FIFA’ya şikayet ettiği, Feghouli'nin de Belhanda ile birlikte hareket ettiği ifade edilmişti...

Belhada ve Feghouli Kasımpaşa karşılaşmasında etkisiz bir futbol ortaya koymuş ve camianın tepkisini çekmişti. Belhanda transfer döneminin son günlerinde Nice ile temasa geçmişti ancak bu transfer gerçekleşmemişti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Belhanda, Galatasaray yönetimini şok eden bir talepte bulundu.

'Sözleşmemi uzatırsanız maaşımı düşürürüm'

Faslı oyuncunun transferin son saatlerinde sarı kırmızılı yöneticilere, "Sözleşmemi uzatırsanız maaşımı düşürürüm. Yoksa aynı şartlarla oynarım” dediği ortaya çıktı. G.Saray’da yüzde 15’lik indirimi kabul etmediği için başkan Mustafa Cengiz’in tepki gösterdiği isimlerden Belhanda’nın transfer döneminin son saatlerindeki talebiyle yönetimin sabrını taşırdığı ortaya çıktı. Nice'in talip olduğu ancak düşük bir teklifte bulunduğu Faslı futbolcu indirim için sözleşmesinin uzatılmasını şart koştu.

'Biz sana git diyoruz, sen yeni sözleşme diyorsun!'

Pandemi döneminde kulübe ihtarname çeken ve ücretinde kesinlikle indirime yanaşmayan Belhanda’nın “Bana hala yeni sözleşme önermediniz” çıkışı, yönetimdeki herkesi şaşırttı. Sarı kırmızılıların yanıtı ise “Biz sana kulüp bul, diyoruz. Sen yeni sözleşme diyorsun!” oldu.

Belhanda, kulübün net tavrı sonrası “Sözleşmemi uzatmazsanız ücretimi indirmem. Son yılımda da aynı şartlarla oynarım. Ya da bonservisimi verin gideyim!” derken, G.Saray indirime gitse dahi yeni sözleşme imzalamayacağını iletti.

Ocak'ta veda gerçekleşebilir

G.Saray, Belhanda ile en kötü ocak ayında yollarını ayırmak istiyor. Aksi halde Faslı futbolcu, sözleşmesinin bitimi ile birlikte sarı kırmızılılara veda edecek. (Hürriyet)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum