Galatasaray'da Luis Campos sahnede! Asıl hedef...

Galatasaray'ın danışmanlık için anlaştığı Portekizli futbol adamı Luis Campos, yeni görevine hızlı bir başlangıç yaptı.

Galatasaray'da Luis Campos sahnede! Asıl hedef...
02 Şubat 2022 - 12:39 - Güncelleme: 02 Şubat 2022 - 13:11
Luis Campos ile el sıkışan ve dünyaca ünlü Portekizli Futbol adamı ile çalışmaya başlayan Galatasaray’da yönetimin attığı bu adım, kısa sürede etkisini göstermeye başladı. Christian Luyindama’nın Al Taawon Kulübü’ne gidişi ve Pulgar’ın transferinde kilit rol oynayan Luis Campos’tan, sarı kırmızılıların beklentisi ise çok daha yüksek. Galatasaray, dünya futbolunda ses getiren transferlere imza atan, görev yaptığı dönemde Monaco ve Lille’e yüz milyonlarca Euro kazandıran Campos ile sezon sonunda daha büyük bir operasyona hazırlanıyor. 

Inaki Pena, Bafetimbi Gomis ve Erick Pulgar’ı kadrosuna katan ve yabancı kontenjanı dolu olduğu için kadroda acilen yer açması gereken sarı kırmızılıların imdadına Luis Campos yetişti. Gözden çıkarılan Christian Luyindama için Antwerp ve Porto devreye girse de bu iki kulübe de transferi Galatasaray’ın göz ettiği menfaatler çerçevesinde gerçekleşmedi. Ayrılık yılan hikayesine dönerken Luyindama da kendisini bedelsiz dahi göndermeye hazır olan Galatasaray’dan, ligin 2. yarısındaki hak edişlerinin bir kısmını talep etti.

Futbolcu satışlarında önemli rol oynayacak

Bu noktada devreye sarı kırmızılıların danışmanı Luis Campos girdi. Ünlü futbol adamı, Suudi Arabistan ekibi Al Taawon’un teknik direktörü Jose Gomes ile görüştü. Vatandaşı olan Portekizli teknik adama Christian Luyindama’yı önerdi. Ve kısa sürede tecrübeli stoper, Al Taawon’a kiralanırken, Demokratik Kongolu futbolcunun da tüm maliyeti ve hakları Suudi Arabistan ekibi tarafından karşılanacak şekilde anlaşmaya varıldı. Aynı zamanda bedelsiz olarak kiralanan Luyindama için sözleşmeye 3 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu maddesi konulduğu öğrenildi.

Alman, Fransız ve İspanyolların takip ettiği Kerem, Roma; Newcastle ile Napoli’nin takibindeki Marcao; Inter’in izlediği Nelsson ile Fransızların radarındaki Muhammed, Campos’un aracılığıyla satılıp kulübe nefes aldırılacak. Görev süresi boyunca kulübe hem oyuncu transferi hem de kadro planlaması konusunda destek verecek olan Luis Campos özellikle sarı kırmızılı takımın Avrupa vitrininde dikkat çeken 4 yıldızının satışında da başrolde olacak. (Hürriyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum