Galatasaray'da Okan Buruk kararı!

Sarı-kırmızılıların teknik direktör Okan Buruk’un geleceği netleşiyor... Galatasaray'la ilk senesinde şampiyonluk yaşayan ve kırılmadık rekor bırakmayan tecrübeli hoca için Napoli iddiaları gündemdeydi. Avrupa kapısını her zaman açık bırakan Buruk'un geleceği de netleşmeye başladı.

Galatasaray'da Okan Buruk kararı!
25 Nisan 2024 - 10:31
Sarı-Kırmızılı kulübün patronu Dursun Özbek, 25 Mayıs’ta yapılacak seçimli kongreye şu anki görüntüye göre tek aday girecek gibi görünüyor.

Özbek, Cim Bom'un 1 numaralı ismi olduğu günden bu yana camia adına önemli işler yaptı. Galatasaray'ın patronu yeni dönemde de çok önemli projelere imza atmak istiyor.

İlk icraatı belli

Yeni görev döneminde Bankalar Birliği anlaşmasından çıkarak kulübü faiz yükünden kurtarmak, takımı Kemerburgaz’daki yeni tesislere taşımak gibi hedefleri olan Özbek, mazbata sonrası ilk icraatını ise şimdiden belirlemiş durumda.

Buruk ile sözleşme

Başkan, Galatasaray’ın başında kırılmadık rekor bırakmayan 50 yaşındaki teknik adam Okan Buruk’la 2 yıllık yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Galatasaray’a oynadığı futbolla Avrupa kulüplerinin dikkatini çeken Okan Buruk’a özellikle İtalya Serie A kulüplerinden ciddi bir ilgi olduğu belirtiliyordu.

Son olarak Mertens’in Buruk’u Napoli’ye önerdiği iddia edilmişti. Başkan Özbek’in yaptığı son görüşmede ise Okan Buruk’un çok net bir tavır ortaya koyup, “5. yıldızı takmadan bir yere gitmek istemiyorum” dediği öğrenildi.

Galatasaray bu yıl mutlu sona ulaşırsa 24. kez şampiyon olacak. Sarı-Kırmızılılar, 25. şampiyonlukta ise 5. yıldızı resmen takmaya hak kazanacak.

(Fanatik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum