Galatasaray'dan dev derbi geliri! Maç başlamadan...

Galatasaray'da Fenerbahçe derbisi öncesi statta 50 bin taraftar olması bekleniyor. Uzun bir süre sonra bu kadar kalabalık taraftarlar önünde oynayacak Galatasaray'ın kasası da derbi ile dolacak.

Galatasaray'dan dev derbi geliri! Maç başlamadan...
20 Kasım 2021 - 13:40
Sarı-kırmızılılar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 9 Kasım’da aldığı, karşılaşmaların tam kapasite seyirciyle oynanması kararıyla birlikte derbiyi paraya tahvil etti. Taraftarının büyük ilgisiyle karşılaşan sarı-kırmızılılar, 52 bin 500 biletin tamamını satarak, Ali Sami Yen Kompleksi Nef Stadyumu’nun rekorunu kırdı. Karşılaşmaya konuk takımdan hiç taraftar alınmaması nedeniyle tüm koltuklar sarı-kırmızılılara ayrıldı.

Aslan, 52 bin 500 biletin satılmasının ardından 31 milyon liradan fazla bir parayı da şimdiden kasasına koydu. Gerek koronavirüs gerekse ekonomik koşullar nedeniyle mali anlamda sıkıntı yaşayan Galatasaray’a bu para ilaç gibi geldi. Ancak sarı-kırmızılıların geliri bununla da bitmeyecek.

Ciddi bir gelir bekleniyor

Galatasaray’da Mağazacılık AŞ Başkanvekili Vahap Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, derbiye çok iyi hazırlandıklarını söyledi. Yeni ürünlerin ve çeşitlerin olacağını belirten Tanrıverdi, “Kadın, erkek ve çocuklara yönelik çok güzel ürünlerimiz olacak. Ciddi bir gelir bekliyoruz” dedi.

Sarı-kırmızılıların özellikle stadın yanındaki Galatasaray Store’da maç için rekor satış beklediği öğrenildi. Galatasaray Yönetimi, bu satışlardan 10 ile 15 milyon lira arasında bir ciro bekliyor. (Milliyet)

YORUMLAR

  • 0 Yorum