"Galatasaray'ı uyarıyoruz"

Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez, gündemde yer alan konular ve Galatasaray ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaşanan gelişmelerin ardından da Beşiktaş Kulübü, sert bir açıklama yayınladı.

"Galatasaray'ı uyarıyoruz"
26 Şubat 2024 - 12:22 - Güncelleme: 26 Şubat 2024 - 13:34
Beşiktaş Asbaşkanı Onur Göçmez, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''Galatasaray beni şikayet etmiş"

Onur Göçmez, "Ben 6 yıldır futbol dünyasındayım. Sevgiyi, saygıyı, duruşu çok iyi bilirim. Beşiktaşlı olduğumuzdan dolayı bu duruşu çok iyi bilmemiz gerekiyor. 6 Şubat'ta bir Türkiye Kupası maçı oynandı, Galatasaray - Bandırmaspor. Ben Bandırmaspor'un seçilmiş başkanı olarak maç sonu açıklamalarda bulundum. Galatasaray yaptığı şikayette onursal başkan olduğum ve yetkimin olmadığının altı çizilmiş, sürekli Beşiktaş asbaşkanı olarak nitelendirilmişim ve bu şikayet devletimizin kurumuna ulaşmış. O maç Bandırmaspor ile ilgiliydi ama bu şikayet Beşiktaş ile ilgili. Tebligat, Beşiktaş Kulübü'ne geldi." dedi.

Sözlerine devam eden Göçmez, "Bandırmaspor'un maçından sonra hukuksal olarak hakkımı kullandım ve bir açıklama yaptım. Bunun otoritesi TFF ve MHK'dir. Ne yazık ki maçtan sonra enteresan bir şekilde isimsiz bir sosyal medya troll ordusu olayı Bandırmaspor'dan alıp Beşiktaş'a taşımak istediler. Beşiktaş ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirmek istediler. Biz o günden beri açıklama yapmadık. Bizler topluma mal olmuş insanlarız. Biz kolaya kaçıp Galatasaray ile karşı karşıya gelebilirdik. Bekledik ancak ne zamana kadar bekledik, Beşiktaş asbaşkanı şüpheli olarak savcılığa verilene kadar bekledik." ifadelerini kullandı. 

"Hayırdır?"

Galatasaray'a atıfta bulunan Onur Göçmez, "Bu saatten sonra bu yönetim Beşiktaş'ı fabrika ayarlarına geri döndürmüştür. Derbi öncesi benim TFF ve MHK ile ilgili yaptığım açıklamama TFF gömleği giyerek savcılığa başvurup, sonra da çıkıp 'TFF istifa' diyemezsiniz. Derseniz size derler ki 'Hayırdır?'. Biz de size 'Hayırdır?' diyoruz." sözlerini sarf etti. 

Derbi hakkında konuşan Göçmez, "Beşiktaş, 3 Mart'ta Galatasaray ile mücadele edecek, şerefiyle oynayacak, hakkıyla kazanacaktır. Galatasaray hak ediyorsa Galatasaray kazanacaktır. Beşiktaş ile bu kadar uğraşmayın. 1 hafta önce ben TFF'yi eleştirdiğimde TFF'nin yanında duranlar, dün TFF'yi istifaya davet etti. Beşiktaş yönetimi artık buradadır. Biz hiçbir ayrıcalık istemiyoruz, sadece adalet istiyoruz." dedi. 

"Galatasaray'ı uyarıyoruz"

Galatasaray yönetimine yorumda bulunan Onur Göçmez, "Bir takımın algısıyla bu sistem yönetilirse; ne Adana Demir ne Karagümrük ne de Samsun başkan bulur. Buradan çok ciddi şekilde Galatasaray yönetimini, daha doğrusu bu işe sebebiyet veren arkadaşları uyarmak istiyoruz. Birleştirici olmalıyız." ifadelerini kullandı. 

Onur Göçmez, son olarak Icardi'nin PFDK'ye sevk edilmesiyle ilgili de konuşarak, "Bizler bunlarla uğraşırken asıl odaklanmamız gereken konuları unutuyoruz. Bu algılarla Icardi'nin yapmış olduğu hareketi montaj, şöyle, böyle diyerek üstünü örtemeyiz. TFF'nin tedbirsiz sevki bizleri düşündürmüştür, sonucu takip edeceğiz. Beşiktaş benzer durumda ne ceza kesmiştir hepimiz biliyoruz, Beşiktaş bu yüzden büyük camiadır." yorumunu yaptı.

Beşiktaş'tan resmi açıklama!

Yaşanan gelişmeler üzerine Beşiktaş, resmi internet sitesinden Galatasaray'a dair sert bir açıklama metni yayınladı.

İşte Beşiktaş'tan yapılan açıklama:

"Asbaşkanımız Sayın Onur Göçmez’e Galatasaray SK tarafından mesnetsiz, anlam saptırmaya yönelik, hem kulübümüze hem Asbaşkanımıza zarar verme niyeti açık olan, acemice kurgulanarak açılan suç duyurusuyla ilgili olarak açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Türk Futbolunu kendi çıkarları neyse o doğrultuda yönetmeye, yönlendirmeye, yarattığı algılarla mağduriyetler inşa etmeye alışkın Galatasaray SK Yönetimi, yıllardır değişmeyen yöntemlerine bir yenisini ekleyip, Beşiktaş JK Asbaşkanını şüpheli olarak savcılığa şikayet etmiştir.

Sayın Onur Göçmez TFF, MHK ve VAR sistemine yönelik eleştiriler yapmış, konuşmasının sonunda Galatasaray SK’ya başarılar dileyerek açıklamasını bitirmiştir. Sayın Onur Göçmez’in konumu gereği ceza hususuna karar verecek merci TFF iken, Beşiktaş JK Asbaşkanı sıfatıyla şüpheli olarak savcılığa şikayet edilmesi tam bir iş bilmezlik, acemilik ve kötü niyettir.

Yüce Türk yargısını gereksiz yere meşgul etmektir.
Kendi çıkarları doğrultusunda sürekli yön değiştirme, yapay kamuoyu oluşturma huylarını asla bırakmayanlar daha dün iştah ve coşkuyla savundukları Futbol Federasyonu Başkanını bugün lig yarışının kızıştığı bir noktada, hafta sonu oynanacak derbi maçı öncesinde sırf algı yaratma, baskı kurma maksatlı istifaya davet etmekte bile beis görmemiştir.

Beşiktaş JK’nın haksızlıklara karşı tavrı baştan bu yana aynıdır. Çıkarlarına göre eğilip bükülmemiştir. Haksızlıklara karşı duruşu, kullandığı dil ve yöntemler büyüklüğüne gölge düşürmeyecek netliktedir.

Geçmişte bizim sporcularımız benzer nedenlerle TFF tarafından cezalar almıştır. Bu cezalar karşısında Beşiktaş JK olarak biz de cezalar vererek tavrımızı, güzel oyunun korunması konusundaki hassasiyetimizi, duruşumuzu net göstermişizdir. Hal böyleyken son bir haftadır yaşanan gayrı ahlaki bir hareketi bile kendi çıkarları doğrultusunda manipüle etmeye çalışıp, bu baskı sonucu istediklerini almışlar, bir taraftan iyi niyet taşımayan bir sebeple Asbaşkanımızı VAR sisteminin kullanımı ile ilgili eleştirileri nedeniyle TFF ve MHK gömleği giyerek savcılığa şikayet etmeleri tutarsızlıklarının açık ve net tanımıdır.

Kazanmak için her şeyi mübah gören bu davranış bizleri şaşırtmamıştır.

Bilinmelidir ki meydan boş değildir. Meydanı boş sanan bu zihniyet Beşiktaş JK’yı ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı asla unutmasın. Beşiktaş JK olarak sahada kazanıp sahada kaybedeceğiz. Saha dışındaki her türlü müdahaleye tepkimiz sert olacaktır.

Şerefimizle oynar hakkımızla kazanırız!"

(Sporx)

YORUMLAR

  • 0 Yorum