Galatasaray ile UNICEF iş birliğine imza attı

Galatasaray, UNICEF'in Türkiye'de ve dünyada yürüttüğü programlara destek sağlamak için iş birliğine imza attı. Cimbom, UNICEF'in işbirliği yaptığı 4 spor kulübü arasına da girmiş oldu.

Galatasaray ile UNICEF iş birliğine imza attı
20 Eylül 2017 - 18:41

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen törene; Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Ticaret Direktörü ve Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Ali Öğüdücü, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt katıldı.

Galatasaraylı sporcuların çocuklar için dileklerini paylaştığı kısa filmin de gösterildiği törende konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ‘’Galatasaray Spor Kulübü ile UNICEF arasında dünya çocuklarına yardım etmek, onların haklarını korumak amacıyla bir iş birliği için imza töreni düzenledik. Buradaki amacımız çocukların özellikle dünyadaki ve Türkiye’deki çocukların UNICEF tarafından savunulan ve korunan hakları çerçevesinde Galatasaray’ın vereceği katkılar üzerinde bu proje gelişecek.

Türkiye’de ve dünyanın 190’dan fazla ülkesinde çocuklar için çalışan öncü organizasyon olan UNICEF ile kurulan bu ortaklık, tüm yönetim, idari ve sporcu kadromuzu çok mutlu etti. Galatasaray UNICEF’in Barcelona, Manchester United ve Olympiakos’tan sonra dünyada iş birliği yaptığı dördüncü kulüp. Bugünün çocuklarına yatırım yapmak yarının taraftarları ve sporcularının daha donanımlı olması için şimdiden ele ele vermek demektir. Spor endüstrisinin geleceği açısından çok önemli olan çocuklar bunların için vizyoner hedeflere ulaşmamız açısından bu işbirliğinin önemi büyük. Türkiye’de çocuklar için özellikle eğitim alanında yapılacak çok iş var. Galatasaray olarak UNICEF aracılığıyla ülkelerinden ayrı düşmüş göçmen mülteci çocuklar da dahil olmak üzere tüm çocuklara yardımımızın dokunmasını hedefliyoruz Özellikle Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı Orta Doğu’daki savaşlar nedeniyle Türkiye’ye büyük bir göç olmuştur. Burada en büyük eziyeti çocuklar çekmektedir. Bu, her gün gözümüzün önündedir. Dolayısıyla bu iş birliğinin Türkiye’ye göç etmiş çocuklara desteği olacağından da çok eminim. Galatasaraylıları UNICEF ile el ele vermeye davet ediyorum. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi birlikte inşa edeceğiz. Bütün Galatasaraylıları UNICEF ile yaptığımız iş birliğinde el vermeye destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek toplantısının soru-cevap kısmında da aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı olarak çocuklarla ilgili farkındalığın tüm kulüplerimizin arasında yayılması için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum