Galatasaray'ın '8 numara' seferi!

Galatasaray, özellikle orta saha transferi doğrultusunda daha somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılılar, hedefindeki iki yıldız isim için Avrupa'da temaslarda bulunacak.

Galatasaray'ın '8 numara' seferi!
14 Haziran 2024 - 11:26
Galatasaray’da orta saha harekâtına hız veriliyor. Başkan Dursun Özbek, teknik direktör Okan Buruk’un, “Yeni transferleri kampa yetiştirelim” talebinin ardından kolları sıvadı ve listedeki isimler için kesenin ağzını açtı. Sarı-Kırmızılı yönetimin, önümüzdeki haftadan itibaren Avrupa seferine çıkarak, transferde daha somut adımlar atacağı öğrenildi.

Önceliği orta saha ve sağ bek takviyesine veren Cim Bom, özellikle 6/8 numara oynayabilen, Şampiyonlar Ligi seviyesindeki bir oyuncuyu en kısa sürede kadrosuna katmanın hesapları içerisinde.

Bütçe ayarlanacak

Bu hedef doğrultusunda Galatasaray’ın ilk adresi Almanya olacak. Sarı-Kırmızılılar, Bayern Münih yetkilileriyle Leon Goretzka’nın bonservisi için masaya oturacak.

Alman devinin satış listesine koyduğu 29 yaşındaki orta saha oyuncusunun çok fazla talibi var ve Galatasaray cephesi bu konuda vakit kaybetmek istemiyor. Goretzka’nın menajerler vasıtasıyla yeşil ışık yakmasının ardından, Bayern’in bonservis şartlarını öğrenmek isteyen Sarı-Kırmızılılar, transfer bütçesini de bu talebe göre ayarlayacak.

Goretzka görüşmesi olumlu da olsa, olumsuz da olsa Galatasaray’ın bir sonraki adresi Fransa olacak. Cim Bom’un potansiyeli açısından daha yararlı bir transfer gözüyle baktığı Youssouf Fofana için Monaco ile bir görüşme daha yapılacak.

Pazarlıklar başlayacak

Galatasaray Yönetimi, geçen yaz ve kış dönemlerinde yaptığı girişimlerden bir sonuç alamamıştı. Piyasa değeri oldukça yüksek olan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu için bonservis pazarlıkları, bu yeni yapılacak görüşmeyle birlikte başlayacak.

3 Temmuz’a kadar bitecek Yönetimin ana planı, başta Goretzka ve Fofana olmak üzere, orta saha listesinin en üst sırasındaki isimleri belirli bir anlaşma noktasına getirdikten sonra, aralarında en uygun olanı tercih etmek.

Sarı-Kırmızılılar, bütçenin büyük bir kısmını 6/8 numara için kullandıktan sonra da sağ bek transferine ağırlık verecek. 3 Temmuz’da Florya’da sahaya inecek olan Galatasaray’da, bu tarihe kadar bu iki pozisyona gerekli takviyelerin yapılmış olması hedefleniyor.

(Fanatik)

YORUMLAR

  • 0 Yorum