Galatasaray sözleşmesini feshetti

Galatasaray, orta saha oyuncusu Younes Belhanda'nın sözleşmesinin tek taraflı feshedildiğini açıkladı.

Galatasaray sözleşmesini feshetti
10 Mart 2021 - 13:07 - Güncelleme: 10 Mart 2021 - 13:57
Galatasaray'da Younes Belhanda ile yollar ayrıldı. Galatasaray, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Younes Belhanda'nın sözleşmesinin tek taraflı feshedildiğini açıkladı.

Belhanda'nın hafta sonu Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

2017 yılında Dinamo Kiev'den 10 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilen Belhanda, sarı-kırmızılı forma ile 131 maçta 22 gol, 26 asistlik bir performans sergiledi.

Galatasaray'ın Belhanda için KAP'a yaptığı açıklama;

''Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda'nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. - Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp'ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda'nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

YORUMLAR

  • 0 Yorum