Garry Rodrigues: Tek hedefimiz var, şampiyon olmak

Süper Lig'de 2019-2020 Sezonu'nun ilk haftasında Gazişehir Gaziantep'le karşılaşacak olan Fenerbahçe'de yeni transferlerden Garry Rodrigues FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

Garry Rodrigues: Tek hedefimiz var, şampiyon olmak
16 Ağustos 2019 - 23:00 - Güncelleme: 16 Ağustos 2019 - 23:06

Süper Lig'de 2019-2020 Sezonu'nun ilk haftasında Gazişehir Gaziantep'le karşılaşacak olan Fenerbahçe'de yeni transferlerden Garry Rodrigues FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

Yeşil Burun Adaları vatandaşı olan Rodrigues, Fenerbahçe forması giydiği için çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Bu büyük kulübün hedeflerini gerçekleştirmek için buraya geldim. Burada oynayacağım için, içimde büyük bir istek var. Takımı yukarılara taşımak için elimizden geleni yapacağız. Kendimi evimde gibi hissediyorum. İnsanlardan çok olumlu tepkiler aldım. Bana saygı duyuyorlar. Bende bundan dolayı çok mutluyum. Takımın hedefleri doğrultusunda elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Hazırlık dönemine de değinen Rodrigues, “İyi takımlarla maçlar yaptık, iyi takımlarla mücadele ettik. İyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Performansı ve Süper Lig içinse genç kanat oyuncusu, “Kendimi iyi ve fit hissediyorum. Bu sene için hiçbir şekilde mazeretimiz, özrümüz olamaz.  Hedefimiz belli. Bunun içinde elimizden gelen çabayı sergileyeceğiz. Ligde çok iyi takımlar var, çok iyi oyuncular var. Kolay değil ama Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe geliyorsanız zaten hedefiniz şampiyonluktur. Rekabet ortamı gerçekten çok yüksek. İyi takımlar var ama bizde Fenerbahçeyiz. Elimizden geleni yapacağız.” yorumunda bulundu.

Teknik Direktör Ersun Yanal için ayrı bir parantez açan Rodrigues, “Hocanın mantalitesini gerçekten beğeniyorum. Oyunu öncelikle geriden pasla beraber başlatmaya çalışıyor. Biz zaten yüzde 80 yüzde 70 topa sahip olacak takım olacağız. Oyunu domine edecek bir anlayış sergiliyoruz. Hocanın düşünce tarzı, taktiksel anlayışı gerçekten beni memnun ediyor. İyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü her zaman aslında topa sahip olamazsınız ama Fenerbahçe gibi büyük takımlar maçlara çıktığında sürekli olarak oyunu domine etmesi lazım. Topu kontrol etmesi lazım. Bizde bu anlayışla idmanlarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. 

“Tanrı ve ailemden sonra futbol her şeyim” diyen Rodrigues, Gazişehir Gaziantep maçında tek hedeflerini galibiyet olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Lig başlıyor, herkes heyecanlı. Bizler de aynı şekilde. Tek düşüncemiz galibiyet. Ona odaklandık. Umuyorum ki bunu gerçekleştireceğiz. Şampiyon olmak için oynayan takımız. Tek bir hedefimiz var. Şampiyon olmak. Bunun için hep beraber çalışacağız. Lig uzun bir maraton. Şampiyonluktan başka hedefimiz yok. Bunun için çalışacağız. Futbolda ne olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz ama ana hedefimiz ortada. Sadece buna odaklanıyoruz. Taraftarlardan istediğimiz pozitif olarak bize enerji vermeleri. Onlar en iyisini hak ediyorlar. Kadıköy’de beni karşılayış şekilleri beni çok mutlu etti. Buraya geldiğimden beri çok pozitif enerji alıyorum. Bizim onlara vereceğimiz şey belli. Zaten bunun için çalışıyoruz. Onlara mutluluk vermek istiyoruz. Bu arada takımda arkadaşlık ortamı da çok güzel. Sadece saha içinde değil saha dışında da beraberiz. Aile olmak için birbirinizi iyi tanımanız gerekiyor. Aile olursanız daha güçlü olursunuz. Takım ruhu gerçekten çok güzel. Buradaki insanlar birbirine saygı gösteriyorlar. Saygı unsuru devam ettikçe istediklerimiz gelecektir. Yeni sezona başlıyoruz. Umarım beraber çok güzel bir sezon geçireceğiz. Sizlerin pozitif desteğine ihtiyacımız var. Sizlere güveniyoruz. Sizler de bize güvenin.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum