Gedson'un büyük üzüntüsü!

Beşiktaş'ta performans düşüşü yaşayan Gedson Fernandes ile ilgili flaş bir gerçek ortaya çıktı. Portekizli yıldız, devre arasında büyük bir hayal kırıklığı yaşarken üzüntüsünün performansına yansımasına engel olamadı ve canını sıkan konuyla ilgili görüşlerini net bir şekilde dile getirdi. İşte Portekizli yıldızın üzüntüsünün nedeni...

Gedson'un büyük üzüntüsü!
22 Mart 2024 - 10:32
Beşiktaş’ın yıldızı Gedson Fernandes, sezonun ilk bölümünde takımını taşıyan isim olmuştu. Portekizli orta saha oyuncusu, özellikle devre arası transfer döneminde büyük bir düşüş yaşamıştı. Gedson’un yaşadığı performans düşüklüğünün konusu ise büyük merak konusu oldu. Portekizli yıldızın performansını düşüren üzüntünün asıl nedeni belli oldu. Öte yandan, Beşiktaş'ın yeni transferinin takımda kalıp kalmayacağına sezon sonunda karar verilecek. 

Joe Worrall’da karar sezon sonu

Devre arasında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Nottingham Forest’ten kiralanan Joe Worrall’ın geleceği merak konusuydu. Şimdiye kadar Siyah-Beyazlı forma altında 4 maça çıkan İngiliz savunmacı ile ilgili henüz bir karar verilmedi. Fakat 27 yaşındaki futbolcu, kariyerini Beşiktaş’ta sürdürmeye sıcak bakıyor. Ancak yönetim, kararını sezon sonunda hazırlanacak rapora göre verecek.

Gedson'un büyük üzüntüsü! 

25 yaşındaki futbolcu, yıllık ücretler konusunda rahatsız olduğunu belirtti. Yıldız oyuncu, özellikle Al Musrati’nin yıllık 2.7 milyon Euro net ücret kazandığını öğrendikten sonra bir hayli moralini bozdu. Gedson, “Geçtiğimiz eylül ayında 500 bin Euro iyileştirme ile 1.7 milyon Euro yıllık ücretim var. Ara dönemde takıma katılan birine bunun iki katını verip, daha iyi performans beklemek hayal kırıklığı yarattı” şeklinde görüş bildirdi.

Yerliler de memnun değil

Bu arada ücret konusunda şikayet eden oyuncu, sadece Gedson Fernandes değil. Takım içinde oyuncular arasındaki bu ücret dengesizliği üst seviyeye ulaşmış durumda. Benzer şekilde sözleşmesi biten Cenk ve Salih’in de ödemeleri TL bazında olduğu için kur farkındaki dengesizlikten ötürü yerli oyuncular, mevcut durumdan memnun değil.

Arat savunmuştu

Özellikle futbol yaşantısı boyunca kiralık ve satılık olarak tüm transferleri bedelsiz olan Al-Musrati’nin açıklanan maliyeti de dudak uçaklatmıştı. Beşiktaş, oyuncuya yarım sezon için 1 milyon Euro kiralama bedeli ve 11 milyon Euro satın alma opsiyonu ödemişti. Yıllık maaşı da 2.7 milyon Euro olan Libyalı oyuncunun, maliyeti 15 milyon Euro’yu buluyor. Başkan Hasan Arat ise son divan toplantısında transferi savunup, “Portekiz ve Avrupa’nın önemli kulüpleri kendisini istiyordu. Bizi tercih etti” demişti.(Fanatik)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum