Gençlerbirliği'nde Mustafa Kaplan dönemi başladı

Spor Toto Süper Lig'e 1 yıl aradan sonra tekrar yükselen Gençlerbirliği teknik direktör Mustafa Kaplan'la 1 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Gençlerbirliği'nde Mustafa Kaplan dönemi başladı
20 Haziran 2019 - 15:19

Mustafa Kaplan için imza töreni Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlendi. Törende bulunan Kulüp Başkanı Murat Cavcav, “Onursal başkanımıza verdiğimiz sözü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bir yıl sonra yeniden Süper Lig’e dönmek gurur verici. Mustafa Kaplan geçmişte babamın da güvendiği ve kendisine görev verdiği bir teknik direktörümüz. Aldığımız karar doğrultusunda tekrardan Mustafa hocamızı Gençlerbirliği’nde göreve davet ettik. Kendisi de olumlu karşıladı. Mustafa Kaplan ve ekibine hoşgeldiniz diyorum. Her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mustafa Kaplan ise, “Başkanıma ve yönetim kuruluna bana Gençlerbirliği’nde görev verdikleri için teşekkür ediyorum. Ben Gençlerbirliği Kulübü’nün içerisini iyi bilen teknik adamlardan birisiyim. Büyük bir camiadan ayrılıp tekrar büyük bir camiaya gelmek onur verici bir durum. Bundan sonraki bütün hizmetlerimiz Gençlerbirliği için olacaktır” yorumunda bulundu.

Kadro yapılanmasına da değinen Başkan Murat Cavcav, “Sözleşmesi devam eden oyuncuların pek çoğunun bu yıl mukavelesi bitiyor. Yeni sezonda da altyapıdan gelen oyuncular var. Görev verildiği zaman formalarının armasının aşkına oynayan oyuncular var. Her zaman değerli oyuncuları çıkaran bir camiayız. Mustafa Hocamız da bu kulübe bu anlamda katkı yapacaktır. Layık olduğumuz yere döndük. Ekibimizle kadromuzla her şeyi yeniden gözden geçirip, altyapıyı nasıl daha zenginleştirir, daha fazla futbolcu çıkarırız ilk hedefimiz bu olacak. Süper Lig’e göre takviyelerimiz olacak. Daha önce izlediğimiz isimler vardı. Hangi mevkiye kim lazım. Piyasayı da göze alarak fazla açılmadan, koşan, mücadele eden, Gençlerbirliği formasını giydiği zaman mücadele edecek isimleri kadromuza katmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Mustafa Kaplan da kendisine yöneltilen bir soru üzerine şu açıklamaları yaptı:

"A, B, C planlarımız var. İyi bir Gençlerbirliği olacağını göreceksiniz. Özümüze döneceğiz. Biz özümüze dönüp, borçsuz kulübümüze hepimizin katkısıyla iyi bir kadro kuracağız.

Benim defterimde kabarık bir liste var. Ama çilek transfer altyapıdan da çıkabilir. Burada mukavelesi biten oyunculardan yararlanacağımız isimler olursa faydalanmak için sözleşme uzatabiliriz.

Konuşmaların ardından Başkanımız Murat Cavcav ve Teknik Direktörümüz Mustafa Kaplan bir yıllık mukaveleye imza attı."

YORUMLAR

  • 0 Yorum