Gökhan Saral: Trabzonspor'un başarıya ihtiyacı var

Gelecek sezon kuruluşunun 50. Yılı olması nedeniyle sportif anlamda başarı hedefleyen ve planlamalarını bu yönde yapan Trabzonspor’da Gökhan Saral açıklamalarda bulundu.

Gökhan Saral: Trabzonspor'un başarıya ihtiyacı var
24 Temmuz 2017 - 14:23

Gelecekle ilgili planlamalardan bahseden Saral, Trabzonspor’un büyük bir camia olduğuna ve başarı elde etmesi gerektiğini ifade etti.

Bu sezon oluşturulan kadro ile başarı hedeflediklerini belirten Saral, "Kaliteli, değerli bir takımımız var. Geldiğimizdeki takımın değeri ortada, bugünkünün ortada. Büyük bir camiayız. Devasa bir stadımız, tesisimiz var. Şampiyon bir camiayız. Büyük bir kulübüz. Hedef koymazsan, başarı gelmezse ekonomik anlamda sıkıntı olur ve kulüpte yönetilmesi güç bir hal oluşur" ifadelerini kullandı.

“TRABZONSPOR’A İSTANBUL’A DEĞİL AVRUPA’YA OYUNCU GÖNDERİR”

“Biz 50. yılda şampiyonluk söylemiyle geldik. Şu anda Trabzonspor'un hem ekonomik hem sportif hem de kurumsal anlamda geleceği için 50. yılda şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi'ne yürümesi kaçınılmaz bir gerçektir. Trabzonspor'un geleceği mutlak başarıdan, üst sıralara oynamaktan geçiyor. Başarı ile birlikte altyapıya daha eğilim vererek uzun vadede futbolcu üreten ve Avrupa'ya futbolcu transfer eden kulüp haline geleceğiz. Trabzonspor'un şu anda içinde barındırdığı genç yetenekler önümüzdeki yıllarda Avrupa'da boy gösterecektir. Trabzonspor, İstanbul'a değil ancak dünyaya ve Avrupa'ya futbolcu verebilir"

TRANSFER

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Saral, "Gönül ister ki transferleri kısa süre bitirelim ama yanlış bir hamle yapmak istemiyoruz. İnce eleyip sık dokuyarak Trabzonspor'un menfaatine uygun, takıma direkt katkı sağlayacak isimler olsun istiyoruz. Transfer yapmak için transfer yapmıyoruz. Temmuz sonuna kadar transferleri tamamlamış oluruz. Başkanımız 1-2 transfer konusunda ısrarcı. Trabzonspor'un geleceği için ateşten gömlek giymiş durumda. Biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz"

BURAK YILMAZ

Burak Yılmaz transferinde başrolün Muharrem Usta olduğunu ifade eden Saral, "Burak'ın Trabzonspor'da oynama arzusu var ve bu transferin gerçekleşme durumu açısından önemli. Kulübü ile görüşmeler sürüyor. Şu anda olumlu diyebiliriz. Burak Yılmaz'ın yıldız olduğu yer Trabzonspor'dur. Şehri ve camiayı tanıyor. Transfer gerçekleşirse efsane olacağı yer de Trabzonspor'dur" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum