Göksel Gümüşdağ'dan sözleşmelerin TL'ye çevrilmesine destek

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün Resmi Gazete'de yayınlanan 'Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL'ye çevrilmesi' kararının destekçisi olduklarını açıkladı ve Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti.

Göksel Gümüşdağ'dan sözleşmelerin TL'ye çevrilmesine destek
14 Eylül 2018 - 18:21

Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin TL’ye çevrilmesi gerektiğini düşündüğünü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararına katıldığını açıkladı.

Göksel Gümüşdağ'ın resmi siteden yaptğı açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun dikkatine;

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayınlanan “Dövizle yapılan sözleşmelerin otuz gün içerisinde TL’ye çevrilmesi” ile ilgili 85 no’lu Cumhurbaşkanlığı kararına katılıyor ve futbol sektörünün çok ihtiyacı olduğu bu karar için teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Hazine ve Maliye Bakanımızın ekonomik reform yolunda atmış olduğu bu adımın sonuna kadar arkasındayız.

Türk milletinin kenetlendiği şu günlerde tüm kulüplerimizin ivedilikle bu kararı uygulayacağının ve Türk oyuncularla döviz üzerinden yapılan sözleşmelerin Türk Lirası’na çevrilmesi gerektiğinin hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde açık ve net olduğunu belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum