"Gol attığımda göreceksiniz"

Galatasaray'ın yeni transferlerinden Dries Mertens, basın mensuplarıyla bir araya gelerek soruları cevapladı.

"Gol attığımda göreceksiniz"
23 Ağustos 2022 - 11:48
Galatasaray'ın Belçikalı yıldızı Dries Mertens, sarı kırmızılı takımın idmanı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Mertens'in açıklamaları şu şekilde;

Galatasaray'a transfer olmamın en büyük sebebi, Galatasaray'ın en büyük kulüp olması. Başka takımlar hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum. Galatasaray'da olduğum için gurur duyuyorum. Takımla çalışmak için daha fazla şansım olduğu için mutluyum. Çok iyi oyunculara sahibiz. Adapte olacağız. Dört gözle gol atmayı bekliyorum. Bakalım sonrasında ne yapacağım.

Buraya gelmeden önce Hamsik ile konuştum. O da burada olduğu için çok mutlu. Kendimize bakmamız gerekiyor, kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Adapte olacağız, daha diri olacağız ve Trabzon'da kendimizi en iyi şekilde göstereceğiz.

Üç maçta iki gol çok iyi bir sonuç değil. Ancak bakmamız gereken şey o üç maçta bir gol bize atıldı. O açıdan da önce savunma yapıp hücumu da düşünmek gerekiyor. En üstteki takımlardan biri olmak istiyorsak buna önem vermemiz gerekiyor.

"Nasıl sevineceğimi göreceksiniz"

Okan Buruk Hoca ile nerede oynayabileceğim konusunda konuştuk. Sağda, solda, forvette, forvet arkasında oynadım. Kaleye yakın oynadığım sürece kendimi rahat hissediyorum. Çok gol atmaya çalışıyorum. Sabırsızlıkla gol atmayı bekliyorum. Attıktan sonra nasıl sevineceğimi göreceksiniz. Rakip kaleye yakın olduğum sürece kendimi iyi hissediyorum.

İtalya Ligi ile Türkiye Ligi arasında taktik anlamında farklılıklar var. Türkiye'de kompakt oynamanız gerekiyor ve daha az kontrataklara izin vermeniz gerekiyor. Kalite anlamında çok fark olduğunu söyleyemem.

İstanbul çok hoşuma gitti, biraz trafik problemi var. Menemen yedik, çok hoşumuza gitti. Benim için kültür önemli bir şey. Gezmek ve etrafı görmek hoşuma gidiyor. Eşimle Türk tarzı yemekler yiyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum