Hidayet Türkoğlu: Basketbolu daha iyi yerlere getirmek istiyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Doğan Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada geçen sene Fenerbahçe Doğuş’un çok büyük bir başarı kazandığını, diğer takımların da yaptıkları yatırımlarla hepimiz gururlandıracak neticeler aldıklarını ifade etti.

Hidayet Türkoğlu: Basketbolu daha iyi yerlere getirmek istiyoruz
05 Ekim 2017 - 19:16

(TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, ''Ligde ve Avrupa'da temsil edecek takımlarımızın gerekli yatırımları ve kadroları kurduklarını düşünüyorum, hepsine başarılar diliyorum. İnşallah istedikleri başarıları elde ederler. Geçen sene Fenerbahçe Doğuş çok büyük bir başarı kazandı. Diğer takımlarımız da yaptıkları yatırımlarla bizi gururlandıracak neticeler aldılar, bu sene daha da ileriye giderler ve gururlanacak başarılar görürüz.  Problemsiz bir süreç yaşarız. Takımlarımıza, hakemlerimize, idarecilerimize, mücadelelere gelecek olan seyircilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu maçlar onlarla çok keyifli oluyor. İnşallah bu süreçlerde tüm basketbol severleri bütün salonları hınca hınç bir şekilde doldurmuş olarak görürüz'' dedi.

“Şu an Türk oyuncularımızın takımlarındaki süreleri maalesef azaldı''

Ligde Türk oyuncuların az süre bulmasından da bahseden Türkoğlu, bu konuyla ilgili yeni adımların atılacağını ifade etti. Göreve geldiklerinden beri bu süreci her zaman düşündüklerini söyleyen Türkoğlu, ''Ama bu süreçlerin bir anda olması mümkün değil. Maalesef ki son 5 senede yapılmış uzun vadeli yanlış yatırımlardan dolayı şu an Türk oyuncularımızın takımlarındaki süreleri maalesef azaldı. Son 5 yıldaki yabancı sayısının artmasına izin veren eski federasyon maalesef ki bu noktalara gelmemizi sağladı. Bu süreçte takımlarımız ister istemez ileriye dönük yabancı oyunculara yönelik yatırımlar yaptılar ama bizim için tabii ki en kutsal forma milli forma olmuştur. İnanıyorum ki onlarla yaptığımız, yapacağımız  görüşmelerle herkes daha duyarlı olacaktır ve iyi bir sonuç elde edip hem Türk oyuncularımızın daha fazla süre alabileceği ve bunun neticesinde de hem kendi takımlarına faydalı olabileceği hem de milli takımlarda da çağırıldıklarında o formayı gururla taşıyacakları bir süreç yaratmak istiyoruz. Bu süreçte değişiklikler olacaktır inşallah herkes anlayışlı olur'' diye konuştu.

Göreve geldiklerinden bu yana amaçlarının basketbolun Türkiye'ye yayılası olduğunu ifade eden TBF Başkanı Türkoğlu, ''İş ortaklarımızın her geçen gün basketbola desteğini arttırması yönünde konuşmalar yapmıştık. Çok şükür ki gereken adımları attık. Bunlardan bir tanesi Tahincioğlu ailesiydi. Diğer iş ortaklarımıza da bizi bu süreçte yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Bundan sonra birliktelik kuracağımız iş ortaklarımız ile basketbolu daha iyi yerlere getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum