"İnanılmaz bir kontrattı"

Fenerbahçe'nin gelmiş geçmiş en efsane yabancı oyuncusu olarak kabul edilen Alex de Souza, Fenerbahçe'yle ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

"İnanılmaz bir kontrattı"
18 Eylül 2023 - 15:14 - Güncelleme: 18 Eylül 2023 - 15:16
Fenerbahçe'nin efsane oyuncularından Brezilyalı eski futbolcu Alex de Souza çarpıcı itiraflarda bulundu.

"İnanılmaz bir kontrat önerdiler"

Brezilya basınından UOL'e açıklamalarda bulunan Alex, "Brezilya'dan Türkiye'ye gitmeye ikna oldum, çünkü Fenerbahçe'nin önerdiği kontrat korkutucu derecede iyiydi. Bu teklife hayır diyemezdim. Yirmiden fazla uçak biletim vardı. Avrupa'nın en iyi kulüplerinin verdiği kontrat gibi bir kontrattı. İki araba, bir ev, uçak biletleri, ekstra maç ücreti, asist ücreti, gol krallığı ücreti... Fenerbahçe'de 3 yıl kalmam gerekiyordu ama 8 yıl kaldım." ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe'den ayrılmaya değmezdi"

Fenerbahçe'de oynarken birçok teklif aldığını söyleyen Alex, "Fenerbahçe'deki ilk kontratım bittiğinde 30 yaşımdaydım. O dönemde Borussia Dortmund, Hertha Berlin ve Benfica ile görüştüm. Fenerbahçe'den ayrılmaya değip değmeyeceğini düşündüm ve Fenerbahçe'de kaldım." sözlerini sarf etti.

Fenerbahçe formasıyla 344 resmi maça çıkan Brezilyalı 10 numara, bu maçlarda 171 gol 146 asistlik performans göstermişti.

(Sporx)

YORUMLAR

  • 0 Yorum